Taxi bagażowe Warszawa Śródmieście

Śródmieście stanowi najważniejszą część Stołecznego Miasta Warszawy. Jako Centrum jest najstarszym terenem w mieście, zatem jest najczęściej odwiedzane przez turystów. Na obszarze o powierzchni 15,57 km² mieszczą się liczne zabytki oraz kluczowe ośrodki polskiej państwowości, m.in. Pałac Prezydencki, Gmach Sejmu RP i Kancelaria Premiera RP.

Wschodnią granicę dzielnicy wyznacza Wisła, na południu leży Mokotów, zaś z zachodu i południa Ochota, Wola i Żoliborz. Nieformalnie Śródmieście dzieli się na Starówkę, Centrum, Muranów, Ujazdów i Powiśle.

Śródmieście posiada ogromną ilość połączeń komunikacyjnych. To tu znajduje się zespół przystanków autobusowych i tramwajowych, linie warszawskiego metra, a także dworzec kolejowy Warszawa Centralna. Najważniejsze ulice to Aleje Solidarności, Jerozolimskie i Armii Ludowej (w osi wschód-zachód) oraz ul. Marszałkowska w osi północ-południe.

Czy wiesz, że…?

W Śródmieściu znajdują się aż 53 pomniki. Znacząca ich część stanowi ozdobę parku Łazienkowskiego oraz Traktu Królewskiego. Do najbardziej znanych należą: Warszawska Syrenka, Mały Powstaniec czy Kolumna Zygmunta.

Potrzebujesz transport Warszawa Bemowo? Skontaktuj się z nami!

Uczciwość i punktualność w atrakcyjnej cenie gwarantowane