...

Przeprowadzka to skomplikowany proces, na który składa się cały szereg czynności, za które klienci muszą ponieść koszty. Jak jednak ocenić, czy ceny podawane przez firmę nie są zawyżone, czy właśnie nie daliśmy się zwyczajnie naciągnąć?

Przede wszystkim należy oszacować, z jakich dokładnie usług firmy transportowej będziemy korzystali. Czy samochód, który posłuży do przewozu naszego dobytku będzie duży, czy może wystarczy pojazd mniejszy gabarytowo. Musimy także ocenić, czy odległość do miejsca przeznaczenia jest duża, ile trwać może przeprowadzka, w jaki dzień będzie się odbywać oraz czy firma służyć nam będzie pomocą w załadunku lub rozładunku. Im więcej oczekujemy tym więcej będziemy musieli zapłacić. Warto zatem  wskazać różnice w poszczególnych czynnościach, które ułatwią nam w przybliżeniu oszacować czy zapłacimy „więcej” czy też „mniej”.

Samochody do przeprowadzek

Wiele firm dysponuje takimi środkami transportu jak samochody specjalnie przystosowane do przewozu towarów. Koniecznie należy wybrać bagażówką, potrafiącą sprawić, że transportowany dobytek nie ulegnie uszkodzeniu.  Należy zorientować się, ile miejsca zajmą przewożone rzeczy, pod tym względem dobiera się bowiem wielkość pojazdu. Jeśli przedsiębiorstwo zdecyduje się wykorzystać tzw. „bagażówkę BUS” oznacza to, że nasza przeprowadzka zaliczana jest do tych, z pokroju mniejszych i łatwiejszych. Jeśli natomiast nasz dobytek zostanie spakowany do „kontenera” musimy mieć świadomość, iż zapłacimy nieco więcej, bowiem transport sklasyfikowany został jako większy i wymagający większej ilości pracy.

Odległości i kilometry

Im więcej kilometrów dzieli nasze uprzednie miejsce zamieszkania od miejsca, do którego zamierzamy się przeprowadzić tym większe poniesiemy koszty przeprowadzki. Mimo, iż duże odległości nie działają na korzyść naszego portfela, to zaangażowanie profesjonalnej firmy jest konieczne. Duża ilość kilometrów zwiększa bowiem ryzyko uszkodzenia naszych towarów podczas „chałupniczego” przewozu.

Pakować czy nie pakować? – oto jest pytanie

Zrozumiały i powszechnie znany jest fakt, iż podczas zaangażowania przewoźnika w proces pakowania naszego dobytku jesteśmy zmuszeni ponieść większe koszty. Wiele firm proponuje takie rozwiązania, tworząc dla swoich klientów specjalne pakiety, w ramach których oferuje pomoc. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas i profesjonalizm. Nawet najbardziej wprawieni w planowaniu klienci z pewnością nie uczynią tego tak dobrze, jak pracownicy firmy, którzy bazują na swoim wieloletnim doświadczeniu. (Przeczytaj więcej w poprzednim artykule.)

Chcąc uzyskać status świadomego klienta musimy z dokładnością analizować kroki podejmowane przez firmę przeprowadzkową. Warto jednak nadmienić, iż różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorstwami wynikają również z jakości świadczonych usług, co pozostaje kwestią trudną do oszacowania. Oznacza to, że „najtańsza firma” może dokonywać przeprowadzki nie wliczając w to chociażby czasu i poświęcenia jej pracowników, „najdroższa” z kolei cechować się może nadmiernym mniemaniem o jakości swoich usług i zawyżać ceny. W rozpoznaniu, czy mamy do czynienia z uczciwą firmą może pomóc jasne przedstawienie wyliczeń wpływu poszczególnych elementów na wysokość ceny (np. w postaci kalkulatora usług). Warto zatem przeanalizować działania przedsiębiorstw, poszukać o nich informacji w Internecie, zasięgnąć opinii ludzi, którzy już podjęli z nimi współpracę. Takim sposobem znajdziemy firmę, która pobierając niezbyt wygórowane opłaty zaspokoi nasze potrzeby.

Jeżeli interesuje Państwa nasz cennik zapraszam do zapoznania się z nim pod tym linkiem – cennik usług przeprowadzki

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.