...

Stres jest nieodłącznym składnikiem każdego dnia – denerwujemy się pracą, rodzinnymi obowiązkami, jakie na nas spoczywają, brakiem czasu. Ta złożoność czynników wywołująca u nas stany negatywnych odczuć może doprowadzić  nasz organizm do przemęczenia i wyczerpania. Dlatego tak ważne jest, by unikać sytuacji stresowych, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Niniejszy artykuł pozwoli przybliżyć temat stresu pojawiającego się podczas przeprowadzki. Przedstawionych zostanie kilka praktycznych porad, jak spokojnie przebrnąć przez ten proces i uczynić przeprowadzkę bezstresową.

Przeprowadzka już z definicji zdaje się być sekwencją czynności, które powodują zdenerwowanie i lęk. Lęk przed czym? Przed utratą bądź zniszczeniem dorobku życiowego, przed doborem odpowiedniej daty, wyborem firmy, która świadczyć będzie dla nas usługi w zakresie przewozu rzeczy. Te i wiele innych komponentów składają się w jedną całość tworząc z reguły nieprzyjemną aurę, a przecież przeprowadzka nie musi kojarzyć się z „koszmarem”.

Oferty przeprowadzek

W żadnym wypadku wybór przedsiębiorstwa, które świadczyć będzie przewóz towarów nie powinien być przypadkowy. Należy poszukać kilka firm: w Internecie, z polecenia – z każdą z nich warto się ponadto skontaktować, dopytać o szczegóły, poprosić o wstępną wycenę.  Bazując na doświadczeniu śmiało możemy podpowiedzieć, iż na terenie samej Warszawy, czy też w obrębie województwa Mazowieckiego funkcjonuje wiele firm oferujących przewóz towarów. Niewiele z działających na terenie Warszawy jednostek oferuje jednak  usługę pod nazwą „bagażówka” bądź „taxi bagażowe”. W niektórych przypadkach ta forma transportu mebli sprawdza się najlepiej, warto zatem dokładnie przeszukać Internet, skompletować atrakcyjne oferty i porównując je, dokonać ostatecznego wyboru. O różnicach pomiędzy obiema usługami pisaliśmy w jednym w poprzednich artykułów (Zobacz).

Pakowanie mebli

Pakowanie większości ludzi kojarzy się z procesem żmudnym i ciężkim w realizacji. Osoby te są jednak w błędzie. Otóż pakowanie może być łatwe i bezstresowe, wystarczy je odpowiednio rozplanować. Krok po kroku można dojść do perfekcji, unikając przy tym bałaganu i stresu. Ponadto wiele firm świadczących usługi przeprowadzki posiada w swojej ofercie pakiety gwarantujące swoim klientom zapakowanie ich dorobku oraz bezpieczny transport. Warto zatem już na etapie doboru przedsiębiorstwa zapoznać się z jego ofertą. Pakowanie dokonane przez specjalistów znacznie ułatwi i przyśpieszy proces przewozu towarów.  O sztuce ekonomicznego pakowania do kartonów pisaliśmy już w innym artykule, który także może stanowić pomoc (Zobacz).

Kiedy się przeprowadzać?

O wyborze odpowiedniego dnia pisaliśmy, z przymrużeniem oka, w poprzednim artykule (Zobacz). Istnieje garść cennych porad dotyczących optymalnego terminu na przeprowadzkę. Po pierwsze, warto wynająć firmę przewozową bądź bagażówkę już w piątek, wówczas pozostanie nam weekend na wstępne czynności z zakresu rozpakowywania czy porządkowania. Jeśli mamy taką możliwość, warto także przeprowadzkę zaplanować na miesiące wiosenno – letnie, jest to jednak rada dla osób, które mogą sobie pozwolić na określenie terminu z dużym wyprzedzeniem.

Trzy powyższe zasady stanowią podstawę spokojnego i bezstresowego przebrnięcia przez proces zwany przeprowadzką. Przewóz naszego dorobku życiowego nie musi być traumą, a jedynie przełomowym wydarzeniem w życiu, rozpoczęciem nowego rozdziału. Warto zatem już na etapie wyboru firmy pomagającej w przewozie i transporcie mebli, sprzętów AGD/RTV czy mniejszych gabarytowo produktów skupić się na przedsiębiorstwie, które zaspokoi wszelkie nasze oczekiwania. Taki zabieg pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu i pozwoli nam cieszyć się nową jakością mieszkania od pierwszego dnia.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.