...

W branży przewozowej na stałe ugruntowały się dwa pojęcia określające formy transportu. Wyróżnić można bowiem termin „bagażówka” oraz  bardziej powszechne sformułowanie „przeprowadzka”. Jak jednak odróżnić jedno od drugiego? Dziś rozwiejemy wątpliwości, z jakim rodzajem usługi mamy do czynienia, w każdym z tych przypadków.

Bagażówka to pojęcie odnoszące się do szybkiego rodzaju transportu miejskiego. Dojazd do klienta następuje już po 30-45 minutach od złożenia zamówienia. Oznacza to zatem, iż mianem bagażówki można nazwać chociażby transport mebli na terenie Warszawy, ale przewożony bywa też sprzęt AGD-RTV, sprzęt komputerowy, kasy pancerne itp. Metoda ta charakteryzuje się ponadto małą ilością osób potrzebnych do pomocy (zazwyczaj jest to jedynie kierowca pojazdu bądź ewentualnie dodatkowy pomocnik), a także szybkim dojazdem do klienta. W praktyce analizując rynek transportowy na terenie Stolicy śmiało można stwierdzić, iż taxi bagażowe w Warszawie jest tańsze aniżeli usługi dotyczące przeprowadzek na tym samym terenie.

Przeprowadzki stanowią odrębną grupę świadczeń. Pod pojęciem tym kryje się znacznie bardziej skomplikowana sekwencja czynności. Przeprowadzki wyróżnia duża ilość osób potrzebna do realizacji tej usługi (zazwyczaj są to dwie-trzy lub więcej osób). Nie można również zapominać o konieczności złożenia zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem (1-2 dni). Poza tym wyższe są koszty samego świadczenia. Rzetelne firmy oferują swoim klientom wymierne ceny usług, o czym pisaliśmy tutaj. Niektóre dostarczają ponadto materiały do pakowania zupełnie za darmo. W zależności od wybranej opcji usługi, przeprowadzka może obejmować także pakowanie, zabezpieczenie mienia, zabezpieczenie miejsca możliwości podjazdu pod miejsce załadunku i rozładunku itp.

Po raz kolejny opierając się na badaniach przeprowadzonych w obrębie Stolicy warto zauważyć, że przewóz towarów na terenie Warszawy w postaci świadczenia kompleksowej przeprowadzki będzie droższy aniżeli taxi bagażowe na tym samym terytorium. Wysokość cen poparta jest jednak stopniem zaangażowania firmy transportowej w realizowany rodzaj usługi.

W zależności od tego, co chcielibyśmy przewieźć, firma podejmująca się tego zadania powinna określić, jakiego rodzaju usługę proponuje w tej konkretnej sytuacji.  Nieważne, czy chcemy przetransportować  jedynie meble, kilka palet czy może sprzęty AGD bądź RTV – rzetelny partner rzeczowo przedstawi nam zalety i wady oferowanej opcji oraz wskaże, dlaczego podjął decyzję o przedstawieniu nam akurat jej.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.