Przeprowadzka nie musi być kosztowna

Jak obniżyć koszt przeprowadzki – czasami długo wyczekiwana, upragniona zmiana miejsca zamieszkania, wyprowadzenia się do swojego wymarzonego domu lub mieszkania. Innym razem przeprowadzamy się ze względu na zmianę pracy, wtedy to nie tylko zmiana mieszkania ale często wyprowadzka do innego miasta lub kraju. Zdarza się raz w życiu, a może być częstą koniecznością ale nie zawsze drogą i stresującą. Wystarczy trochę organizacji i zaufania firmie której powierzamy zlecenie. By być pewnym swojego wyboru poczytajmy opinie na stronach firm z którymi chcemy nawiązać ewentualną współpracę.

Plan przeprowadzki – to podstawa by nie było drogo

Jeżeli mamy więcej czasu i przeprowadzka jest zaplanowana na dość odległy termin dobrze jest zrobić inwentaryzację posiadanych rzeczy, aby finalna cena przeprowadzki była niższa. Przejrzeć i zutylizować lub oddać przedmioty, ubrania, meble i sprzęt z których nie będziemy już korzystać. Pakować rzeczy od najmniej używanych dzieląc na pomieszczenia. Na koniec do spakowania zostawiamy rzeczy z których korzystamy do dnia przeprowadzki np: czajnik, kubki, sztućce, ręczniki. Pamiętajmy o podpisywaniu kartonów np: kuchnia, salon, łazienka, sypialnia – wtedy pracownicy firmy transportowej sprawniej rozstawią kartony z Naszymi rzeczami w nowym lokum,  a My będziemy mieli potem mniej pracy przy rozpakowywaniu. 

Jeżeli czasu mamy mniej, najlepiej pakować rzeczy pomieszczeniami lub przeznaczeniem tj. Książki, płyty, talerze, pościel, ubrania. Również opisujemy kartony. Spakowane i zaklejone kartony ustawiamy przy drzwiach lub w miarę możliwości wystawiamy przed budynek co przyśpieszy transport i skróci czas pracy firmy.

W co pakujemy – przemyślane pakowanie zoptymalizuje koszty

Profesjonalna firma przeprowadzkowa po uprzedniej rozmowie lub oględzinach, oceni i dostarczy kartony różnej wielkości( duże na lżejsze rzeczy, mniejsze na książki lub szkło, a nawet szafy tekturowe do przewozu ubrań na wieszakach jeżeli nie chcemy by te się pogniotły), worki do zapakowania np: ubrań, maskotek, taśmę oraz stretch. 

Możemy sami zorganizować kartony np. z marketu. Musimy zwrócić uwagę by były całe, poręczne i czyste. Kartony które zorganizujemy sami będą bezpłatne. Natomiast materiały firmowe mogą być dodatkowo płatne.

Wybór odpowiedniego auta przeprowadzkowego

Firma z doświadczeniem na rynku, po podaniu jakie meble przewozimy, ile kartonów i worków planujemy zapakować jest w stanie oszacować jakie auto wysłać na zlecenie. Mały bus ok. 13m3 nadaje się do przeprowadzki np. kawalerki, większy bus ok. 18m3 pomieści dwu, trzy pokojowe mieszkanie, czy np. Kontener z windą świetnie się nada do przewozu ciężkich rzeczy takich jak pianino, serwer, lub duże ciężkie meble. 

Warto poinformować pracownika firmy przeprowadzkowej o piętrach, czy są windy.

Sprawdzamy w miejscu zamieszkania czy są podjazdy pod klatkę schodową, poprośmy sąsiadów o nie zastawianie miejsc blisko podjazdu, uprzedźmy ochronę. Możemy również uprzątnąć klatkę schodową np. z kwiatów. Usuwamy z drogi wszystko co może wydłużyć czas przeprowadzki. 

Jaki dzień, jaka godzina najlepsza na przeprowadzkę

Transport z miejsca wyprowadzki do nowego zajął jak najmniej czasu, najkorzystniej będzie umówić się w weekend. Ruch na mieście jest mniejszy, parkingi na osiedlach są mniej zapełnione( sporo firm nie funkcjonuje w wynajmowanych lokalach w weekend). Jeżeli przeprowadzka musi się odbyć w tygodniu, wybierajmy godziny po za szczytem, około południowe lub wieczorne.

Podsumowując , by zaoszczędzić na kosztach przeprowadzki 

– sami przygotowujemy kartony

– pakujemy to co jesteśmy w stanie sami zapakować

– wystawiamy rzeczy jak najbliżej wyjścia

– zadbajmy o „ czystą” drogę rzeczy do auta.

Dodatkowo upewnijmy się czy firma ma sprzęt ułatwiający i przyśpieszający transport kartonów, mebli i sprzętu (np. Wózki transportowe, rolki).

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80