...

Przeprowadzka to dla wielu moment nostalgii, inni natomiast cieszą się z możliwości wprowadzenia do nowego mieszkania. Niezależnie od tego, jaki humor nam towarzyszy, konieczne jest przewiezienie wszystkich przedmiotów do nowego lokum. Cały proces powinien być skrupulatnie przygotowany, aby nie narazić się na niepotrzebne błędy i problemy. W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę? Jak pakować się podczas przeprowadzki? Co robić dzień przed przeprowadzką? W jaki sposób postępować w dzień przeprowadzki do nowego mieszkania? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym wpisie, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę?

W pierwszej kolejności każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, ile czasu może nam zająć przeprowadzka. Najlepiej, gdyby okres ten nie przekraczał jednego dnia. Niestety nie zawsze jest to realne, tym bardziej, jeśli w poprzedniej posiadłości mogliśmy cieszyć się z wielu różnych przedmiotów. Kiedy już zaplanujemy sobie, w jakich dniach będziemy zajmować się przewożeniem kartonów, musimy załatwić sobie urlop. Przeprowadzając się z własnego mieszkania do innego, powinniśmy zadbać o dokumenty. Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z załatwianiem wielu formalności- przykładowo będziemy zmuszeni odwiedzić urzędy i instytucje. Nie obędzie się bez zmiany dowodu osobistego. Przeprowadzając się do nowego lokum warto posiadać Internet, a także zająć się kwestią podpisania umowy dotyczącej gazu i prądu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku przeprowadzki do wynajmowanych mieszkań, bowiem liczba formalności w tym przypadku jest zminimalizowana. 

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak pakować się podczas przeprowadzki?

Przede wszystkim nie pozostawiajmy pakowania przedmiotów na ostatnią chwilę. Cały ten proces powinien być odpowiednio przygotowany, aby w nowym mieszkaniu nie było żadnych problemów związanych z odnalezieniem przedmiotów. Wbrew pozorom segregacja ma duże znaczenie, dlatego też nie należy wrzucać przedmiotów z różnych kategorii do jednego pudełka. Odpowiednio dobrana systematyka to klucz do sukcesu. Zapełnianie kartonów powinno każdorazowo wiązać się z segregacją rzeczy. Przykładowo do jednego pojemnika możemy zapakować zabezpieczone szklane elementy, natomiast do innych zastawy, ubrania, elektronikę itd. Warto również zająć się już wcześniej podpisywaniem kartonów, dzięki temu w błyskawicznym tempie znajdziemy właśnie to, czego szukamy. Możemy napisać chociażby nazwę pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również sporządzenie listy kartonów. Po pierwsze, będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy zostały przewiezione, a dodatkowo dowiemy się, ile pojemników powinno znajdować się w danym pomieszczeniu. Najdelikatniejsze przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć. Przykładowo warto skorzystać z folii bąbelkowej, która zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzeń. 

Co robić dzień przed przeprowadzką?

Działania związane z przeprowadzką należy rozpocząć już nieco wcześniej, niż w dzień przeprowadzki. Jeśli do zmiany miejsca zamieszkania zostały nam 24godziny, powinniśmy wszystko spakować lub upewnić się, że wszystko spakowaliśmy (jeśli dokonaliśmy tego jeszcze wcześniej). Pamiętajmy o tym, że takie czynności, jak chociażby rozmontowanie mebli, powinniśmy wykonać kilka dni przed oficjalnym dniem, bowiem jeden dzień może być niewystarczający. Przedmioty największe gabarytowo należy przenieść możliwe najbliżej wyjścia. Warto wcześniej potwierdzić godzinę przybycia firmy transportowej, abyśmy nie dotarli na miejsce spóźnieni. Możemy na spokojnie rozmrozić i wymyć lodówkę, jednocześnie spakować wszystkie sprzęty kuchenne. Pamiętajmy o zabezpieczaniu roślin, jak i również o wysprzątaniu mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem jest awaryjna torba- nigdy nie wiemy, kiedy okaże się przydatna. Nawet jeśli wszystkie przedmioty zostały już spakowane, warto kilkukrotnie przejść się po mieszkaniu w celu sprawdzenia szufladek- być może zostawiliśmy coś cennego. Pamiętajmy o tym, aby nastawić budzik na następny dzień, położyć się nieco wcześniej spać, a także naładować telefon- w dniu przeprowadzki nie będziemy mieć czasu na tego typu czynności, o czym nie możemy zapominać. 

W jaki sposób postępować w dzień przeprowadzki do nowego mieszkania?

Warto w dzień przeprowadzki wstać stosunkowo rano. Dokończmy pakowanie ewentualnych przedmiotów, które do tej pory były przez nas używane. Kilkukrotnie upewnijmy się, że wszystkie niezbędne przedmioty zostały spakowane. Należy dowiedzieć się czy wszystkie dane (jak chociażby numer telefonu, adres nowego lokum) zostały przekazane firmie. Zapiszmy odczyty z liczników- wbrew pozorom może nam się to przydać w przypadku rozliczeń z właścicielami poprzedniego mieszkania. Pamiętajmy o tym, aby wyłączyć gaz i prąd, jednocześnie należy zakręcić wodę. Pozostaje nam wynieść wszystkie kartony do furgonetki, a na końcu zamknąć drzwi na klucz. Gotowe! Po wybraniu się do nowego mieszkania mamy mnóstwo czasu, aby powyjmować przedmioty i wprowadzić się. 

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.