...

W życiu każdego z nas bywa tak, że czasem układa się lepiej, a czasem gorzej. Niekiedy rzeczywistość zmusza nas do całkowitej zmiany otoczenia. O ile przeprowadzka z mieszkania do domu jawi się nam jako spełnienie marzeń, o tyle już zmiana miejsca zamieszkania na kawalerkę czy niewielkie mieszkanko – już nie jest tak piękna.

Dlaczego przeprowadzamy się do mniejszego

Powody przeprowadzki na mniejszy metraż są różne. Właściwie tylu ilu ludzi – tyle historii. Niektórzy decyzję tę warunkują kiepską sytuacją finansową. Inni, goniąc za pracą, muszą wybierać – albo luksusy domu na obrzeżach miasta (daleko od pracy) albo za podobne pieniądze mniejszy metraż, ale w centrum, blisko miejsca pracy. Bywa też tak, że ktoś z naszych bliskich odchodzi, a my wtedy chcemy diametralnie zmienić środowisko. Lub po prostu brakuje nam sił na utrzymanie domu w pojedynkę.

Jak się przygotować do przeprowadzki?

W momencie gdy podejmujemy tak drastyczną decyzję o zmianie życia, musimy rozsądnie zająć się tematem przeprowadzka do mieszkania. Po pierwsze – nowe lokum prawdopodobnie nie pomieści wszystkich naszych przedmiotów. Przeprowadzkowe porządki to absolutna konieczność, byśmy nie utonęli w starych gratach. Wyrzucajmy wszystko to, co do niczego nam się nie przyda. Ludzie trzymają w domach różne dziwne rzeczy – z sentymentu lub zgodnie z zasadą „może kiedyś będzie potrzebne”. Pamiętajmy – teraz musimy zmieścić się na mniejszym niż zwykle metrażu. Nie będzie strychu, a nawet jeśli trafi się nam mieszkanie z piwnicą Warszawa – to prawdopodobnie będzie ona niewielka.

Wybieramy firmę przeprowadzkową

Kolejnym zagadnieniem, o którym należy pomyśleć zawczasu, jest wybór profesjonalnej firmy transportowej. Przewożenie wszystkiego na własną rękę, szczególnie, jeśli chcemy zabrać ze sobą meble czy sprzęt RTV/AGD – to koszmar. To co zaoszczędzimy na wynajęciu firmy przeprowadzkowej – wydamy na benzynę. O tym, że nasze nerwy zostaną nadszarpnięte już nawet nie warto wspominać. Wynajmując profesjonalistów zyskujemy pewność, że sprzęt dotrze do celu nienaruszony.

Specyfika mieszkania w bloku

Na koniec warto wspomnieć o specyfice mieszkania w bloku. Ci z nas, którzy od dziecka wychowywali się w domu jednorodzinnym, mogą się zdziwić w momencie przeprowadzki. Na ogół towarzystwo na osiedlach domków jednorodzinnych jest o wiele bardziej otwarte niż ludzie mieszkający w blokowiskach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by samemu wyjść z inicjatywą poznawania nowych ludzi. Dobre układy z sąsiadami to skarb!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.