...

Wchodzimy w dorosłość albo pragniemy zacząć nowe, zupełnie inne życie. Mamy dość małego mieszkania lub musimy przeprowadzić się za pracą. Nie ważne, co nami kieruje – liczy się to, że szykujemy się do przeprowadzki. Nie mając zbyt dużego doświadczenia, szukamy odpowiedniej firmy transportowej. Jednocześnie często ignorujemy fakt, że rzeczy trzeba będzie w coś spakować. Potem, na wariata, bierzemy pierwsze kartony jakie wpadną nam w ręce i w nie pakujemy sprzęt. Nie tędy droga! Wybór odpowiednich kartonów to gwarancja udanej przeprowadzki. Przecież nic nie jest ważniejsze od bezpiecznego transportu dobytku.

Nim zaczniemy zaczytywać się w poradnikach dotyczących wyboru kartonu, spytajmy pracownika interesującej nas firmy transportowej, czy czasem oni nie oferują usługi pakowania bądź nie dostarczają opakowań tekturowych. Niektóre firmy na życzenie klienta przywiozą kartony oraz folie zabezpieczające. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję – kłopot doboru kartonów mamy z głowy. Jeśli jednak chcemy ciąć koszty bądź zależy nam na tym, by po prostu pozyskać wiedzę z dziedziny pakowania – te krótkie reguły wprowadzą nas w kartonowy świat.

Rozmiary kartonów przeprowadzkowych

Najważniejszy jest… rozmiar. Powinniśmy wybierać rozmiar kartonów adekwatny do rozmiaru towarów. Nie warto wybierać kartonów zbyt dużych na drobne rzeczy – choć upakujemy je bez problemu, to już transport będzie utrudniony. Nie ma też sensu brać kartonów zbyt małych – po prostu się do nich nie zmieścimy. Warto trzymać się zasady, że do mniejszych kartonów wkładamy cięższe przedmioty, a do większych – lżejsze, w szczególności materiały, ubrania, pościele. Po raz kolejny kierujemy się w tym przypadku zasadą, że kartony powinny być łatwe w przenoszeniu.

Rodzaje kartonów do przeprowadzki

Kolejna istotna kwestia to grubość. Tutaj zasada jest prosta: im karton grubszy, tym lepszy. Najczęściej polecane są zatem kartony pięciowarstwowe. Niestety, nie jest to zasada ekonomiczna, gdyż ten typ kartonów jest najdroższy. Dlatego przed wyjściem na zakupy warto dokładnie przeanalizować, jakie przedmioty będziemy pakować i na tej podstawie zdecydować, ile potrzebujemy kartonów najsolidniejszych, a na czym możemy zaoszczędzić i wziąć kartony delikatne. Przykładowo tkaniny czy pluszaki nie wymagają aż takiego zabezpieczenia.

Sposób pakowania w kartony przeprowadzkowe

Wybierając kartony do przeprowadzki możemy też zwrócić uwagę na kilka detali, które nie są istotne, ale w zależności od naszych oczekiwań mogą uprzyjemnić moment rozpakowywania. Na przykład kolor kartonu – kwestia, którą zwykle ignorujemy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by łatwo się w momencie przeprowadzki połapać, co jest w którym kartonie – możemy zastosować kolory. Rzeczy do łazienki w kartonie czerwonym, rzeczy do kuchni – zielonym i tak dalej. Metoda prosta i na pewno wygodniejsza niż podpisywanie kartonów – kolor szybciej rzuca się w oczy.

Jeśli będziemy się pakować samodzielnie, warto też zwrócić uwagę na to, czy kartony wygodnie się składa. Teoretycznie we wszystkich zastosowana jest zbliżona technika, w praktyce czasem występują różnice w kształcie cięć, czy nawet sztywności materiału – i wtedy jedne okazują się wygodniejsze do złożenia, inne mniej.

Kierując się tymi zasadami na pewno wybierzesz idealne kartony do przeprowadzki. Powodzenia!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.