...

Przeprowadzka jest dosyć trudnym etapem w naszym życiu. Można śmiało powiedzieć, że jest to spore przedsięwzięcie logistyczne. Gdy przeprowadzamy się z dziećmi czy też zwierzakami, to proces ten jest jeszcze trudniejszy. Przeprowadzka ze zwierzakiem musi być odpowiednio zaplanowana. Jak tego dokonać?

Spakowanie wszystkich przedmiotów

W pierwszej kolejności należy przygotować sobie wszelkie produkty, które są nam konieczne do spakowania dorobku naszego życia. Niezmiernie przydatne okazują się mocne kartony. Bardzo ważne jest to, aby były różnej wielkości. Na pamiątki z podróży przydadzą się spore kartony, ale dokumenty możemy spakować w karton nieco mniejszy. Przyda się również taśma klejąca, nożyczki oraz czarny pisak. Pamiętajmy, aby każdy karton był zaklejony dokładnie oraz opisany.

Są dwie szkoły opisywania kartonów. Jedni polecają segregować rzeczy w kartonach pomieszczeniami, a więc na przykład łazienka, kuchnia, salon. Inni wolą opisywać grupy produktów jak na przykład książki, żywność, kosmetyki, ubrania. Wybierzmy dla siebie lepszy sposób i możemy ten etap mieć za sobą.

Zadbajmy o swoje zwierzątko

W dzisiejszych czasach wiele osób się decyduje na posiadanie zwierząt w swoim domu. Minęły jednak te czasy, w których mieliśmy w swoich domach jedynie psa czy też kota. Obecnie hodujemy rozmaite stworzonka. Wśród nietypowych zwierząt możemy wymienić kameleony, węże, jaszczurki różnego rodzaju, mały, duże ptaki i tym podobne. Im zwierzę jest bardziej wymagające tym trudniej je przetransportować. Przeprowadzka ze zwierzakiem takim jak kameleon wymaga od nas dużo zaangażowania. Kameleon do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz sztucznych promieni UV. Za to wszystko odpowiedzialne są konkretne lampy. Jak to zorganizować w podróży? Oczywiste jest to, że nie jesteśmy w stanie przenieść kameleona z całym terrarium. Jest to fizycznie niemożliwe. Zatem posiadając zwierzaki ciepłolubne powinniśmy od razu planować swoją przeprowadzkę w okresie wiosny, a najlepiej lata, gdy temperatura jest korzystna. Wówczas nie musimy się obawiać zbytnio o warunki dla naszych milusińskich. To samo dotyczy także papug czy też innych egzotycznych zwierząt. Przeprowadzka mieszkania ze zwierzakiem siedzącym na co dzień w klatce czy też w terrarium ma także to do siebie, że ich nieodpowiednie zabezpieczenie może doprowadzić do tego, że nasz kanarek czy też papużka falista nam ucieknie. Zdobądźmy dla naszego ptaszka bezpieczny karton, w którym go przetransportujemy. Oczywiście nie zapomnijmy o wszelkich względach bezpieczeństwa oraz o zrobieniu wentylacji.

Jak się przeprowadzać z psem czy kotem?

Nie da się jednak ukryć, że najpopularniejszymi zwierzątkami są psy oraz koty. Nie od dzisiaj się mówi, że piec jest naszym najlepszym przyjacielem. Psy nieco bardziej od kotów przeżywają aklimatyzację. Są bardzo podobni do ludzi. Obawiają się większych zmian i w obcych miejscach czują się niezbyt dobrze. Musimy zatem zrobić wszystko, aby jak najbezpieczniej przeszły tę przeprowadzkę. Kota oczywiście najbezpieczniej przewieźć w specjalnym transporterze. Na rynku mamy kilka propozycji do wyboru. Największą popularnością cieszą się kosze wiklinowe zamykane oraz transportery plastikowe. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Oczywiście psy powinny być przewożone na smyczy oraz w razie potrzeby z kagańcem. Jednak to już oceniają bezpośrednio właściciele czworonogów. Niektóre psy także są przewożone w transporterach.

Gdy czeka nas długa droga, to powinniśmy pomyśleć o środkach uspokajających dla psa czy też kota. Niektóre zwierzaki po prostu nie lubią dalekich podróży i się tym stresują. Gdy nie jesteśmy pewni jak zareagować, to warto przed przeprowadzką ze zwierzakiem skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dobry lekarz weterynarii podpowie nam od strony bezpieczeństwa jak zorganizować odpowiednio przeprowadzkę ze zwierzakiem.

Nie wszystko na raz

Oczywiście w pierwszej kolejności zadbajmy o przewóz rzeczy wielkogabarytowych. Później zawsze przewozimy rzeczy osobiste, których także jest całkiem sporo dopiero na końcu zabieramy zwierzaki i ich ekwipunek. Wszystko musi być zaplanowane, jak i także przemyślane odpowiednio. Organizacja wszystkiego od, A do Z jest jednak najważniejsza. W tak trudnym momentach nie ma czasu na spontaniczne działanie. Nie jest to zbyt dobry pomysł. Warto pokusić się o wynajęcie firmy transportowej czy też firmy przeprowadzkowej. Wówczas będzie nam o wiele łatwiej i nie wszystko będzie na naszej głowie. Oczywiście tego rodzaju usługi kosztują, ale jednak coś za coś. Spokojnie znajdziemy firmę z naszego miasta, która oferuje usługi o wysokiej jakości oraz jest pod względem cenowym jak najbardziej dopuszczalna. Przed zdecydowaniem się na konkretną firmę powinniśmy sprawdzić dokładnie opinie o danej firmie. Jak to się mówi – przezorny zawsze ubezpieczony. Jest to zbyt poważna sprawa, aby podejmować byle jakie decyzje. Do przeprowadzki powinniśmy przygotowywać się nawet w kilka tygodniu lub w ekstremalnych przypadkach kilka miesięcy.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.