...

Jeszcze przed rozpoczęciem planowania przeprowadzki warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” tego procesu. Gdy jednak podejmiemy ostateczną decyzję odpowiadając twierdząco na pytanie o chęć zmiany lokum, należy sobie odpowiedzieć na kolejne równie ważne pytanie: Jak się przeprowadzić? Poniżej przedstawionych zostanie 10 istotnych zasad, których spełnienie zagwarantuje, iż proces ten będzie łatwy, przyjemny a my będziemy mogli cieszyć się z pobytu w nowym mieszkaniu.

  1. Wybór firmy – pierwszą czynnością, jakiej musimy się podjąć jest wybór firmy przeprowadzkowej. Warto przeanalizować kilka ofert nim podejmiemy ostateczną decyzję. Zaleca się analizę pod kontem proponowanych przez dane przedsiębiorstwo cen oraz usług, jakie świadczy w stosunku do tego, jakie potrzeby mamy jako potencjalni klienci. Podstawą jest wybór firmy, jednak pozostałe zasady zazębiają się z ową naczelną maksymą.
  2. Oferowane usługi – tak jak już wspomniano – niezwykle istotną kwestią jest pakiet usług oferowanych przez daną firmę. Sami musimy określić, czy w zakresie naszych oczekiwań mieści się przewóz towarów czy też bagażówka. O różnicach pomiędzy obiema usługami pisaliśmy tutaj.
  3. Transport – stanowiąc świadomych klientów stawiających wymagania jesteśmy zobowiązani do wcześniejszego ustalenia, jaki asortyment planujemy przetransportować do nowego mieszkania. Od tego, czy nasze oczekiwania dotyczą takich usług jak ogólny przewóz towarów w Warszawie, czy konkretnie transport mebli zależy wysokość wynagrodzenia dla firmy przeprowadzkowej.
  4. Pakowanie do przeprowadzki – podstawą bezstresowej przeprowadzki jest nie tylko jej wcześniejsze zaplanowanie, ale także opracowanie planu pakowania naszego dobytku. Najlepiej z wyprzedzeniem ustalić, co chcielibyśmy przewieźć „luzem”, co natomiast zostanie przetransportowane po umieszczeniu w kartony do przeprowadzki.
  5. Termin – w zależności od trybu życia oraz indywidualnych potrzeb każdej rodziny czy danej osoby, zupełnie inny termin będzie najlepszy na podjęcie się przeprowadzki. Warto zatem zaplanować, kiedy będziemy mogli wziąć urlop, by bez obaw poświęcić czas nie tylko na pakowanie, ale także rozpakowywanie dorobku naszego życia.
  6. Selekcja – niezwykle ważną czynnością przed transportem towarów jest ich selekcja. Należy oddzielić rzeczy użyteczne od tych, których nie potrzebujemy. Takim sposobem pozbędziemy się od kilku do kilkunastu kilogramów rupieci, oszczędzając tym samym na opłatach za taxi bagażowe.
  7. Koszt przeprowadzki – powinniśmy liczyć się z nakładem finansowym, jaki będziemy musieli ponieść w związku z przewozem mebli oraz pozostałego asortymentu. Warto jeszcze przed skorzystam z usług danej firmy przeprowadzkowej poprosić o wstępna kalkulację kosztów. Dobrym rozwiązaniem jest również analiza strony internetowej firmy, z której usług chcielibyśmy skorzystać, można na niej niejednokrotnie odnaleźć cennik przeprowadzki.
  8. Lista pakowania – jeszcze przed przejściem do momentu kulminacyjnego, jakim jest przewóz rzeczy, należy sporządzić szczegółową listę, która uwzględniać będzie rzeczy „do wywiezienia” oraz rzeczy „wyrzucone”. Taki system pozwoli na uniknięcie sytuacji, w których zestresowani widmem przeprowadzki szukamy czegoś, co wcześniej uznaliśmy za zbędne w naszym domu.
  9. Opanowanie – ostatnie z zasad dotyczą cech, które powinniśmy z siebie wydobyć chcąc przetrwać proces przeprowadzki bez stresu. Opanowanie jest najważniejszą z nich, pozwala bowiem na urzeczywistnienie pozostałych zaleceń w spokoju i z pełną precyzją. Czym jeszcze powinniśmy się odznaczać planując zmianę miejsca zamieszkania?
  10. Cierpliwość – jest równie ważna, co opanowanie. Decydując się na przeprowadzkę trzeba mieć świadomość, iż nie zakończy się ona z momentem wniesienia przez firmę przewozowa wszystkich kartonów i rzeczy do nowego mieszkania. Przeprowadzka w gruncie rzeczy rozpoczyna się na długi czas przed momentem transportu, obejmując chociażby proces pakowania, oraz trwa na wiele miesięcy po tym momencie. Zalecamy zatem uzbroić się w cierpliwość.

Dekalog przeprowadzki, choć znacznie różni się od znanego nam dekalogu chrześcijańskiego, wyraża najważniejsze zasady, jakimi należy kierować się planując oraz urzeczywistniając chęć przeprowadzki. Przeprowadzka wiązać się może ze stresem, zdenerwowaniem, bałaganem – może, jednak nie musi – wdrożenie w życie tych dziesięciu reguł pozwoli uniknąć przykrych odczuć podczas przeprowadzki.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.