Przeprowadzka to z jeden strony bardzo miły moment w naszym życiu. Z drugiej strony jednak jest to trudny okres w naszym życiu. Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych. Dobra organizacja jest podstawą. Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie – co jest potrzebne do przeprowadzki?

Co jest potrzebne do przeprowadzki?

Gdy w dniu jutrzejszym zamierzamy się przeprowadzić i nie mamy niczego przygotowanego, to raczej przeprowadzka nie przebiegnie zbyt dobrze. Dlaczego? Chodzi o to, że do przeprowadzki przygotowujemy się tygodniami, a nawet miesiącami. W pierwszej kolejności musimy się zorientować co jest potrzebne do przeprowadzki? Na pewno nie obejdzie się bez dużej liczb kartonów. Powinniśmy zorganizować kartony nie tylko w dużej ilości, ale także w różnych rozmiarach. Przydadzą się zarówno spore kartony, które pomieszczą wszystkie pamiątki z naszego życia, ale także małe kartony. Wiele osób uważa, że małe kartony w zupełności się nie przydadzą. Uważają, że lepiej upchnąć wszystkie rzeczy do dużych kartonów i tyle. Jest to ogromny błąd. Każdy z kartonów, który sobie przygotowaliśmy powinien być podpisany. Wystarczy jedynie napis czarnym markerem jak na przykład: zdjęcia z podróży, kosmetyki czy też biżuteria.

Czy jedynie kartony i czarny marker załatwią sprawę? Niestety nie. Zatem co jest potrzebne do przeprowadzki poza wspomnianymi przedmiotami? Kolejne elementy drobne to taśma klejąca oraz nożyczki. Pamiętajmy, aby wszystkie kartony były zaklejone. Unikniemy dzięki temu zabrudzenia czy też zakurzenia naszych cennych przedmiotów. Można także pokusić się o naklejki z napisem – uwaga szkło czy też naklejki sygnalizujące górę oraz dół kartonu. Takowe oznaczenia szczególnie się przydadzą w momencie, gdy zlecamy przeprowadzkę osobom trzecim. Jednak o tym już za chwilę. Jak widzimy na liście rzeczy pod tytułem: co jest potrzebne do przeprowadzki – nie znajduje się zbyt dużo przedmiotów. Jednak nie możemy zapominać o innych kwestiach takich jak transport.

Sprawdzony transport

Obojętnie czy przeprowadzamy się z całym naszym dorobkiem jak meble, kwiaty, dywany i tym podobne czy też przeprowadzamy się jedynie ze swoimi rzeczami osobistymi, to potrzebny nam będzie transport. Sami możemy się ze wszystkim nie uporać. Większość z nas posiada samochód osobowy. Jednak tego rodzaju pojazd nie jest wystarczający. Czasami może się nawet okazać niewystarczający na przewiezienie prywatnych rzeczy, nie wspominając już o meblach. Co w takiej sytuacji mamy począć?

Na pewno możemy popytać znajomych czy ktoś nie jest chętny do pomocy. Koledzy, którzy dysponują dużymi samochodami są na wagę złota. Jednak gdy nie są to dostawcze samochody, to nawet przy największych chęciach mogą sobie nie poradzić. Kolegów możemy jedynak wykorzystać do pomocy przy przenoszenie przedmiotów z mieszkania do samochodu oraz z samochodu do nowego mieszkania.

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Gdy dysponujemy odpowiednim budżetem, to możemy pokusić się o wynajęcie firmy transportowej. Firmy transportowe znajdziemy w zasadzie w każdym większym mieście. Jednak nie decydujmy się na pierwszą lepszą firmę. Powinniśmy każdą firmę, którą bierzemy pod uwagę wcześniej sprawdzić. Pomocne przy tym mogą się okazać opinie zamieszczane na jej temat w sieci. Jeśli mamy do czynienia z większością opinii pozytywnych, to możemy byś spokojni. Jednak gdy przeważają opinie negatywne, to raczej takiej firmie powinniśmy podziękować. Warto także porównać sobie ceny. Niekiedy cennik firm naprawdę znacznie się różni. Czasem możemy nawet przepłacić. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie warto decydować się na najtańszą firmę. Podejrzanie tania firma może się okazać jednym wielkim oszustwem. Niestety musimy być w tej branży troszkę przezorni.

Dzięki wynajęciu dobrej firmy transportowej na pewno wszystko przebiegnie bez większego problemu. Do naszego zadania należy jedynie zapakowanie odpowiednie rzeczy oraz ich zabezpieczenie. Firma z punktu, A do punktu B skutecznie przewiezie dorobek naszego życia. Nie musimy się także martwić o wniesienie rzeczy do nowego domu czy też mieszkania, ponieważ jest to w cenie.

A może by tak kompleksowe usługi?

Możemy się także zdecydować na kompleksowe usługi. Chodzi o usługi firmy przeprowadzkowej. Firma przeprowadzkowa jest odpowiedzialna nie tylko za sam transport, ale także jest odpowiedzialna za spakowanie naszych rzeczy oraz ich rozpakowanie. Takich kompleksowych firm przeprowadzkowych w Polsce jest o wiele mniej, a niżeli firm transportowych, ale w dużych miastach bez problemu je znajdziemy. O to akurat możemy być pewni.

Oczywiście wynajęcie firmy przeprowadzkowej jest znacznie droższe od wynajęcia firmy transportowej. Jednak biorąc pod uwagę, że przeprowadzamy się raz na jakiś czas, to naprawdę warto skorzystać z usług kompleksowych. Przy zaplanowaniu w ten sposób przeprowadzki będziemy ją wspominać naprawdę miło. Obejdzie się bez stresu czy też bez jakiegoś specjalnego napięcia. Takie przeprowadzki to my jak najbardziej lubimy. Nie jesteśmy wówczas skazani wyłącznie na siebie. 

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80