...

Firma-krzak – co to takiego i jak jej uniknąć?

O firmach-krzach słyszy się coraz częściej. Straszą przed nimi w telewizji, ostrzegają w artykułach. Firmy-krzaki mnożą się jak grzyby po deszczu i pojawiają się w praktycznie dziedzinie życia. Coraz częściej się słyszy o nich także w temacie firm przeprowadzkowych. Dziś piszemy o tym dlaczego powinno się unikać firm-krzaków i jak to zrobić.

Firma krzak – co to jest?

Firmy-krzaki to określenie na wszystkie firmy, które działają nielegalnie. Dotyczy ono praktycznie każdej gałęzi: od małych firm lokalnych po duże i dobrze się maskujące; od firm spożywczych, przez firmy przeprowadzkowe nielegalnie działające firmy (a właściwie niby-firmy) są wokół nas. Polskie prawo dokładnie reguluje jakimi dokumentami powinna móc się wylegitymować legalnie działająca firma. Ponadto określa w jaki sposób zakłada się firmę, co w naszym kraju jest procesem wciąż stosunkowo skomplikowanym. Dlatego część firm przeprowadzkowych próbuje ten problem obejść – i nie prowadzi działalności legalnie.

Jak sprawdzić wiarygodność firmy przeprowadzkowej?

Decydując się na daną firmę transportową powinniśmy przede wszystkim poprosić o okazanie nam dokumentów potwierdzających jej wiarygodność. Jeśli firma jest uczciwa – wylegitymuje się niezbędnymi uprawnieniami bez najmniejszego wahania. Na tym etapie wyboru warto także dopytać o sprawy związane z ubezpieczeniem mienia na czas transportu czy o kwestie dotyczące stanu technicznego pojazdów.

Dlaczego unikać krzaków?

Wspomnieliśmy już o tym, że firm-krzaków należy unikać. Ktoś w tym miejscu mógłby zadać pytanie: ale właściwie dlaczego? To, że firma działa nielegalnie powinno być wystarczającym argumentem. Jednak, patrząc na ilość osób, które się dały nabrać, ciągle sam fakt nielegalności nie jest wystarczający. Zatem co ryzykujemy zatrudniając nielegalną firmę przeprowadzkową ?

Przede wszystkim – nasze mienie. Firmy te najczęściej nie mają niezbędnych umów z ubezpieczycielami, a co za tym idzie w razie wypadku nikt nie pokryje odszkodowania za transportowane meble, sprzęt agd, rtv czy inne przedmioty. Ponadto zawsze istnieje ryzyko, że taka firma ucieknie z naszym mieniem. A my, nie mając podpisanej z nimi umowy, nie będziemy nawet w stanie udowodnić przestępstwa.

Nie warto ryzykować!

Zamiast szukać oszczędności na siłę – znajdźmy profesjonalną firmę przeprowadzkową. To bezpieczna i korzystna opcja!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.