Jak wybrać firmę przeprowadzkową ?

Posted on Posted in Brak kategorii

Jak wybrać firmę przeprowadzkową

(i nie dać się oszukać)

Wybór firmy przeprowadzkowej nie jest łatwy. Zewsząd atakowani jesteśmy reklamami. Każda firma chwali się, że jest tą najlepszą, najtańszą, największą. Zginąć w dżungli ogłoszeń – łatwo; podjąć błędną decyzję – jeszcze prościej. Dzisiejszy post ma na celu przypomnienie kilku podstawowych zasad dotyczących wyboru firmy przeprowadzkowej.

Cena bywa podejrzana

Zastanawiając się nad wyborem firmy przeprowadzkowej Warszawa łatwo wpaść w pułapkę “najniższej ceny”. Jeśli jakaś oferta znacznie odbiega od pozostałych – zastanówmy się dwa razy, nim ekscytacja płynąca z możliwości oszczędzenia zakłóci zdrowy rozsądek! Pamiętajmy, że płacimy za usługę, która wymaga zatrudnienia ludzi, opłacenia sprzętu, zapłacenia za paliwo. Zbyt niska cena może sugerować, że mamy do czynienia z oszustami. Nie warto więc ryzykować uszkodzenia czy nawet utraty mienia by oszczędzić kilka złotych.

Dokumenty to podstawa

W naszym kraju każda firma, która działa legalnie, posiada niezbędne ku swojemu funkcjonowaniu dokumenty. Dotyczy to także firm transportowych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu czy nawet małych miejscowościach. Firma musi mieć dokumenty! Pytajmy zatem o nie jeśli mamy wątpliwości co do uczciwości wybranej firmy. Unikajmy tych firm przeprowadzkowych, które nie chcą nam pokazać dokumentów potwierdzających ich funkcjonowanie. Mają taki obowiązek, jeśli więc coś kręcą – szkoda ryzykować.

A co z ubezpieczeniem?

Wielu z nas zapomina zapytać o ubezpieczenie na czas transportu mebli czy innego mienia. Pamiętajmy, że profesjonalne firmy transportowe zawsze gwarantują ubezpieczenie. Nie bójmy się pytać o szczegóły – warto wiedzieć w jakich kwestiach ubezpieczenie obowiązuje, czy dotyczy wypadku komunikacyjnego czy uszkodzenia mienia z powodu złego zabezpieczenia. W życiu zdarzają się wypadki – nie mamy na to żadnego wpływu. Nigdy nie będziemy mieć pewności, że komputer nie zostanie zniszczony, a meble roztrzaskane. Możemy jednak się zabezpieczyć przed stratami i zagwarantować, że w razie uszkodzeń będziemy mieć pieniądze na odkupienie sprzętu.

Nie bójmy się pytać!

Podstawą funkcjonowania w społeczeństwie jest komunikacja. Jeśli cokolwiek nas niepokoi – pytajmy. Chcemy wiedzieć którędy ciężarówki pojadą, jak towar zostanie zabezpieczony, co jest wliczone w cenę, do kogo tak właściwie należy firma transportowa – po prostu zapytajmy. Nie ma skuteczniejszej metody na rozsądne wybranie firmy jak zadawanie pytań i uważne słuchanie udzielanych na nie odpowiedzi.