Jak wybrać firmę przeprowadzkową

(i nie dać się oszukać)

Wybór firmy przeprowadzkowej nie jest łatwy. Zewsząd atakowani jesteśmy reklamami. Każda firma chwali się, że jest tą najlepszą, najtańszą, największą. Zginąć w dżungli ogłoszeń – łatwo; podjąć błędną decyzję – jeszcze prościej. Dzisiejszy post ma na celu przypomnienie kilku podstawowych zasad dotyczących wyboru firmy przeprowadzkowej.

Cena bywa podejrzana

Zastanawiając się nad wyborem firmy przeprowadzkowej Warszawa łatwo wpaść w pułapkę „najniższej ceny”. Jeśli jakaś oferta znacznie odbiega od pozostałych – zastanówmy się dwa razy, nim ekscytacja płynąca z możliwości oszczędzenia zakłóci zdrowy rozsądek! Pamiętajmy, że płacimy za usługę, która wymaga zatrudnienia ludzi, opłacenia sprzętu, zapłacenia za paliwo. Zbyt niska cena może sugerować, że mamy do czynienia z oszustami. Nie warto więc ryzykować uszkodzenia czy nawet utraty mienia by oszczędzić kilka złotych.

Dokumenty to podstawa

W naszym kraju każda firma, która działa legalnie, posiada niezbędne ku swojemu funkcjonowaniu dokumenty. Dotyczy to także firm transportowych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu czy nawet małych miejscowościach. Firma musi mieć dokumenty! Pytajmy zatem o nie jeśli mamy wątpliwości co do uczciwości wybranej firmy. Unikajmy tych firm przeprowadzkowych, które nie chcą nam pokazać dokumentów potwierdzających ich funkcjonowanie. Mają taki obowiązek, jeśli więc coś kręcą – szkoda ryzykować.

A co z ubezpieczeniem?

Wielu z nas zapomina zapytać o ubezpieczenie na czas transportu mebli czy innego mienia. Pamiętajmy, że profesjonalne firmy transportowe zawsze gwarantują ubezpieczenie. Nie bójmy się pytać o szczegóły – warto wiedzieć w jakich kwestiach ubezpieczenie obowiązuje, czy dotyczy wypadku komunikacyjnego czy uszkodzenia mienia z powodu złego zabezpieczenia. W życiu zdarzają się wypadki – nie mamy na to żadnego wpływu. Nigdy nie będziemy mieć pewności, że komputer nie zostanie zniszczony, a meble roztrzaskane. Możemy jednak się zabezpieczyć przed stratami i zagwarantować, że w razie uszkodzeń będziemy mieć pieniądze na odkupienie sprzętu.

Nie bójmy się pytać!

Podstawą funkcjonowania w społeczeństwie jest komunikacja. Jeśli cokolwiek nas niepokoi – pytajmy. Chcemy wiedzieć którędy ciężarówki pojadą, jak towar zostanie zabezpieczony, co jest wliczone w cenę, do kogo tak właściwie należy firma transportowa – po prostu zapytajmy. Nie ma skuteczniejszej metody na rozsądne wybranie firmy jak zadawanie pytań i uważne słuchanie udzielanych na nie odpowiedzi.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80