Zamów Bagażówkę do przeprowadzki: biuro.bagazowka@gmail.com 22 308 00 80

Jak zapakować telewizor do przeprowadzki

Pakowanie telewizora do przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki nie należy do najprostszych zadań. Samo pakowanie mienia może przysporzyć sporo problemów, jeśli zabierzemy się do tego nieumiejętnie. Przykładem może być sprzęt RTV, który źle zabezpieczony, może nie dotrzeć do nowej lokalizacji w dobrym stanie. Telewizor należy do tych sprzętów, o które szczególnie obawiamy się podczas przeprowadzki – zwłaszcza ze względu na swoją cenę i gabaryty. Jak zapakować telewizor do przeprowadzki, by był on bezpieczny na czas transportu oraz załadunku i rozładunku?

Jak zapakować telewizor do przeprowadzki?

By przewieźć telewizor w nienaruszonym stanie do nowego lokum, należy zachować odpowiednią ostrożność zarówno przy jego pakowaniu, jak i przy przenoszeniu oraz transporcie. Wiele osób zastanawia się, jak zapakować telewizor do przeprowadzki, by był on bezpieczny i nie uległ uszkodzeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie telewizora w oryginalny karton. Pudełko producenta będzie najlepiej dopasowane rozmiarowo do telewizora, a ponadto jego tektura będzie odpowiedniej grubości, więc nie będziemy musieli martwić się o to, że ulegnie ona rozerwaniu pod ciężarem naszego telewizora. W takim pudełku często pozostawiamy również zabezpieczenia styropianowe na rogi, które sprawiają, że ten sprzęt RTV jest jeszcze lepiej zabezpieczony. Osoby, które nie dysponują już oryginalnym kartonem producenta będą musiały włożyć w pakowanie telewizora więcej wysiłku, jednak i tu istnieją sposoby na odpowiednie zabezpieczenie telewizora na czas przeprowadzki.

Materiały potrzebne do pakowania telewizora do przeprowadzki:

 • Wytrzymały karton – najlepszy będzie karton oryginalny, jednak jeśli go nie posiadamy, należy dobrać karton jak najbardziej pasujący do gabarytów telewizora. Ważne, by stan kartonu był jak najlepszy – zawilgocone pudełko lub pudełko z jakimikolwiek uszkodzeniami mechanicznymi może się rozerwać, a wtedy łatwo o uszkodzenie telewizora. Najlepiej zaopatrzyć się w karton z 5-warstwowej tektury.
 • Styropianowe, piankowe lub tekturowe zabezpieczenia na rogi telewizora – pomogą uniknąć zarysowań obudowy telewizora i uszkodzenia jego rogów.
 • Folia bąbelkowa, kostka styropianowa, gazety – konieczne są do wypełnienia pustej przestrzeni w kartonie, co ochroni sprzęt przed wstrząsami. Im mniej miejsca do niekontrolowanego przesuwania się telewizora we wnętrzu kartonu tym bezpieczniejszy on będzie.
 • Taśma klejąca – do zabezpieczenia kartonu. Dodatkowe oklejenie spodu kartonu szeroką taśmą klejącą sprawi, że będzie on bardziej odporny, a ryzyko, że rozerwie się w trakcie przeprowadzki dodatkowo zmaleje.

Pakowanie telewizora krok po kroku:

 • Odłącz wszystkie kable od telewizora, wyczyść je z kurzu, następnie zabezpiecz je i zapakuj osobno. Nie zapomnij o ich oznaczeniu, dzięki czemu nie będziesz potem ich szukać.
 • Oczyść telewizor z kurzu, nie zapominając również o czyszczeniu ekranu. Czysty telewizor przed przeprowadzką to mniej pracy po przeprowadzce.
 • Odmontuj stojak telewizora (jeśli telewizor go posiada) i zabezpiecz go.
 • Osłoń ekran telewizora kawałkiem kartonu, dzięki czemu zmniejszysz prawdopodobieństwo jego uszkodzenia mechanicznego.
 • Zabezpiecz rogi telewizora styropianem, piankowymi ochraniaczami lub chociaż kartonem.
 • Owiń dokładnie telewizor folią bąbelkową (nawet kilkukrotnie) i zaklej całość taśmą klejącą, by folia się nie zsunęła.
 • Pudełko przeznaczone na telewizor wzmocnij od spodu szeroką taśmą klejącą.
 • Telewizor w folii włóż delikatnie do pudełka, a następnie wypełnij wolne przestrzenie kartonu folią bąbelkową, kostką styropianową lub gazetami. Pamiętaj, że im mniej wolnego miejsca we wnętrzu kartonu tym bezpieczniejszy będzie telewizor.
 • Zabezpiecz karton taśmą klejącą przed otwarciem, a następnie oznacz etykietą ostrzegawczą, by firma transportowa wiedziała, jak się z nim obchodzić podczas załadunku, rozładunku i transportu.

Zadbaj o odpowiedni transport telewizora

Wiesz już, jak zapakować telewizor do przeprowadzki, by był bezpieczny, ale to nie wszystko. Choć telewizor teoretycznie należy do sprzętów, które można przetransportować samodzielnie, w praktyce bywa z tym różnie, chociażby ze względu na wymiary niektórych telewizorów oraz środki ostrożności, które należy uwzględnić w związku z tym, że jest to sprzęt podatny na uszkodzenia i często bardzo drogi. Oprócz pakowania to właśnie transport jest kluczowy, by przeprowadzka telewizora przebiegła bez przykrych niespodzianek, dlatego zaufaj profesjonalnej firmie przeprowadzkowej, która może pochwalić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w przewożeniu ładunków różnego typu. Jak bezpiecznie przewieźć telewizor? Powinien on być transportowany w pozycji stojącej – zwłaszcza, jeśli posiadamy telewizor plazmowy, ponieważ transport w pozycji poziomej może skończyć się uszkodzeniem matrycy. Absolutnie niedozwolone jest przewożenie telewizorów ułożonych jeden na drugim, czy też układanie na telewizorze jakichkolwiek innych pudełek, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem matrycy. Ważne również, by nie przewozić telewizora zwróconego ekranem do ściany, ponieważ ryzyko uszkodzeń jest wówczas większe.

Przeprowadzka telewizora – o czym jeszcze pamiętać?

Istotne jest nie tylko prawidłowe pakowanie telewizora i jego właściwy transport. Warto wspomnieć również o tym, że po transporcie telewizora warto odczekać parę godzin (a najlepiej noc) przed jego ponownym podłączeniem do gniazdka. Reguła ta dotyczy zwłaszcza przeprowadzek w zimie, choć warto stosować się do niej również latem. Zbyt wczesne podłączenie telewizora po transporcie może skutkować zwarciem, problemami z obrazem lub uszkodzeniem telewizora.

Call Now ButtonZamów Teraz 22 308 00 80 Facebook Poradnik