...

Planując przeprowadzkę, trzeba wiedzieć, jak ją poprawnie zorganizować i jakich błędów unikać. Aby nie było dodatkowych problemów w procesie, pomyśleć o wszystkim z wyprzedzeniem i wziąć pod uwagę najmniejsze niuanse. Wiele osób wie, że przeprowadzka, mieszkania, domu lub biura jest pełna trudności i problemów. Samodzielne borykanie się z tym procesem, to strata czasu i nerwów. Dlatego obecnie tak dużym zainteresowaniem cieszą się usługi firm przeprowadzkowych, które uwalniają swoich klientów od planowania, demontowania, pakowania, dźwigania itd.

Najczęściej popełniane błędy przy przeprowadzce

Odłożenie pakowania na ostatni dzień przed przeprowadzką to zły ruch i wiąże się z szeregiem problemów. Przenoszący się ludzie po prostu nie mają czasu na poskładanie wszystkich rzeczy w całość, następuje ich pomieszanie  pod względem funkcjonalności, coś ginie, coś staje się bezużyteczne z powodu pośpiechu, w wyniku, czego znalezienie właściwego przedmiotu może być trudne w nowym miejscu.

Brak oznakowania na pudłach

Rozpakowywanie rzeczy nie jest szybkim procesem. A na początku najtrudniej jest znaleźć potrzebne rzeczy. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy wcześniej przemyśleć oznakowanie pudełek i wybrać sposób pakowania rzeczy. Można je sortować według kilku kryteriów: według pomieszczenia lub miejsca przechowywania, według przeznaczenia lub według przynależności do określonej osoby. Dodatkowo wskazane jest podpisywanie pudełek, co najmniej z dwóch stron: z boku i od góry, tak, aby oznakowanie było dobrze widoczne.

Stare śmieci w nowym mieszkaniu

Często szkoda, wyrzucić zepsute, niepotrzebne rzeczy i są one przechowywane na górnych półkach, pod łóżkiem lub zajmują połowę balkonu. Przeprowadzka do nowego mieszkania to świetny pretekst do pozbycia się starych rzeczy. Zepsute kubki, zużyte buty lub ubrania, zepsute krzesła i sprzęt AGD, które czekały na naprawę od roku i tak dalej. Jeśli ktoś nie zajmował się tymi sprawami w ciągu roku, nie będzie ich potrzebować w przyszłości. Dlatego pakując się do przeprowadzki, lepiej zostawić kilka pojemników na śmieci, aby nie zaśmiecać nowego domu. Współpracując z firmą przeprowadzkową można skorzystać z wygodnej usługi utylizacji niepotrzebnego sprzętu AGD i mebli.  

Najczęściej popełniane błędy przy przeprowadzce

Brak planu rozmieszczenia mebli

Aby ułatwić rozpakowanie rzeczy, wskazane jest, aby z wyprzedzeniem zdecydować, gdzie i jakie meble mają stać. Można, więc od razu z ciężarówki przenieść sofy, szafy, stoły i inne elementy wyposażenia we właściwe miejsce. Przyspieszy to proces rozpakowywania innych rzeczy i uchroni mieszkanie przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Oszczędności na materiałach opakowaniowych

Kupowanie pudełek, folii bąbelkowej i taśmy przez wielu uważane jest za stratę pieniędzy. Dlatego podczas pakowania rzeczy wykorzystuje się wszystko, co jest w domu: worki na śmieci, walizki, postrzępione pudełka ze sprzętu AGD. A podczas rozpakowywania okazuje się, że pękło kilka szklanek, na lustrze uformował się odprysk, a ramka pękła od nacisku. Lepiej pomyśleć z wyprzedzeniem, co i gdzie spakować. Kupno rolki folii bąbelkowej i kilkunastu solidnych pudełek jest tańsze niż zakup nowego lustra czy kompletu okularów.

Meble nie wymagają pakowania?

Tak myśli wiele osób. Po co marnować folię stretch na szafki kuchenne, co się z nimi dzieje? Podczas transportu drzwi otworzą się i uszkodzą rzeczy, które są w pobliżu. Albo w nowym mieszkaniu ta właśnie szafka kuchenna zahaczy o idealnie otynkowane ściany rogiem i znowu naprawa. Meble tapicerowane należy również zapakować, aby nie uległy zabrudzeniu. Prawie wszystkie nowoczesne meble mają piękne fronty, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu, więc nie wystarczy zapakować je samą folią. Aby przetransportować takie przedmioty, trzeba będzie kupić arkusze grubej tektury, pianki lub styropianu. Pakowany jest również sprzęt gospodarstwa domowego lub biurowego.

Sami sobie z tym poradzimy

Innym nieuzasadnionym rodzajem gospodarki jest kilkakrotny transport rzeczy osobistym samochodem. Nawet, jeśli ktoś ma przyczepę, nie rozwiąże to problemu. Wydane zostaną tylko dodatkowe pieniądze na paliwo, jeżdżąc tam i z powrotem. Przyczepa nie gwarantuje bezpieczeństwa rzeczy i w praktyce mieści się bardzo mało, więc przeprowadzka wyda się wiecznością. Samodzielne ładowanie dużych przedmiotów może negatywnie wpłynąć na zdrowie, ponieważ nie każdy wie, jak prawidłowo nosić ciężkie rzeczy bez uszkadzania różnych części ciała. Firma przeprowadzkowa zawsze dysponuje niezbędnym transportem i wykwalifikowanymi pracownikami, którzy wiedzą, jak prawidłowo zapakować różne rzeczy, meble, wyposażenie domu czy biura. Dostarczy materiały opakowaniowe bez konieczności ich kupowania w sklepie.

Transport zmontowanych mebli bez wstępnych pomiarów

Wiele osób po prostu nie wie, że przed przeniesieniem mebli trzeba dokładnie zmierzyć drzwi, wymiary windy i drzwi wejściowych, zarówno w starym, jak i nowym miejscu. Transport mebli bez wstępnego demontażu na poszczególne elementy może być nie tylko trudny fizycznie, ale doprowadzi do jego uszkodzenia. Podczas transportu dochodzi do wstrząsów, w wyniku, których połączenia poszczególnych elementów mogą stracić swoją wytrzymałość, a mebel po prostu się rozpadnie.

Jak widać, zmiana miejsca zamieszkania nie jest łatwa, wymaga przygotowania, planowania i pomocy. W rzeczywistości głównym błędem podczas przeprowadzki jest robienie tego samemu. Wiele osób robi to i w końcu poświęca swoje nerwy, czas i integralność swojej własności. Teraz jest okazja, żeby zwrócić się do dobrych specjalistów i wreszcie pozbyć się stereotypu, że przeprowadzka to udręka. Rzeczywiście, przeprowadzka ze specjalistyczną firmą to zmiana na lepsze i nowy etap w życiu.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.