...

Przeprowadzka do zupełnie nowego miejsca związana jest ze stresem. Jeśli zatrudnimy profesjonalną firmę transportową, nerwy związane z przewozem mienia odejdą w niepamięć. To jednak nie koniec – stres może wywołać także fakt, że jesteśmy w zupełnie nowym miejscu, wśród nieznanych nam ludzi. Dziś piszemy o tym jak poznać sąsiadów – bo przecież zaaklimatyzowanie się w nieznanym nam środowisku to podstawa szczęśliwego funkcjonowania!

Uśmiechnij się na dzień dobry

W dzisiejszych czasach często zapominamy jak ważną rolę odgrywa uśmiech. To on przełamuje lody, sprawia, że robimy dobre pierwsze wrażenie. Jeśli więc nie chcemy od początku być odebrani jako gburowaci i nieciekawi – uśmiechajmy się! A od tego już bliska droga do…

Miłe słowa

Zagadanie sąsiadki na klatce wcale nie jest obciachowe. Jeśli jesteśmy świeżo po przeprowadzce Warszawa i nikogo nie znamy – możemy powiedzieć wprost, że jesteśmy nowi w bloku i chcielibyśmy poznać trochę ludzi. Jeśli sąsiadka zignoruje nasze starania – to będzie świadczyć wyłącznie o jej złym wychowaniu. Na ogół jednak ludzie z chęcią nawiązują znajomości, a kto nie ryzykuje – ten nie wygrywa.

Cukier, mąka i podobne

Choć wydaje się to dziwne, ludzie tuż po przeprowadzkach do miasta nowe osoby poznają najczęściej… gdy im czegoś zabraknie w kuchni. Zapukanie i spytanie o łyżkę cukru czy mąki wymaga dużo odwagi i otwartości, ale może być świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu.

Prezenty!

Można też zagrać w drugą stronę – każdy lubi prezenty, prawda? Można więc odwiedzić nowych sąsiadów z jakimś drobiazgiem. Niech to nie będzie nic zobowiązującego – kawałek świeżo upieczonego ciasta załatwi sprawę.

Po co tak się starać?

Wielu z czytelników zapewne zastanawia się teraz: po co tak się starać? Przeprowadzka sama w sobie jest męcząca, kto by przejmował się nawiązywaniem kontaktów. Zresztą – często kontakty pojawiają się same, a to komuś coś spadnie na klatce schodowej, a to złapiemy kogoś, kto się potknie. Mimo to o dobre stosunki z sąsiadami warto postarać się zawczasu. To one zagwarantują, że w momencie wyjazdu – będziemy mieli kogo poprosić o podlanie kwiatków. To sąsiad wezwie policję, jeśli zauważy, że przy naszym nowym mieszkaniu kręci się podejrzany typ. To w końcu do niego będziemy mogli wpaść z wizytą, gdy poczujemy potrzebę porozmawiać. Przyjaźń sąsiedzka, choć przez wielu niedoceniana, wciąż istnieje!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.