...

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki to nie taka łatwa sztuka. O ile niektóre przedmioty, jak na przykład ubrania, nie muszą być przewożone ostrożnie, o tyle odpowiednie spakowanie szklanych rzeczy może już stanowić nie lada wyzwanie. Nie ważne czy szukasz firmy transportowej Warszawa czy Poznań, zawsze musisz tak samo zadbać o delikatne przedmioty i uprzedzić pracowników firmy o kruchej zawartości kartonów. Dziś pora na kolejny wpis z cyklu „jak się spakować do przeprowadzki” – tym razem skupiamy się na szkle!

Przede wszystkim, zanim zaczniemy panikować i umierać ze strachu nad rodowymi pamiątkami – spytajmy! Firmy przewozowe często oferują pakowanie szkła. Czasem usługa jest wliczona w koszty przeprowadzki, czasem trzeba zapłacić dodatkowo (o tym jak oszczędzić na przeprowadzce pisaliśmy w poprzednim poście „Jak zorganizować przeprowadzkę?”). Dlatego – pytajmy!

Materiały do pakowania

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy zlecić pakowania szklanych rzeczy profesjonalistom – wybrana firma tego nie oferuje lub zależy nam na całkowitej minimalizacji kosztów – pakujmy się z głową. Przede wszystkim – wybierz mocne kartony. Na tym nie warto oszczędzać. Zabezpiecz je dokładnie taśmą, by mieć pewność, że kartony w momencie podniesienia się nie rozpadną.

Dobór rozmiaru kartonu jest równie , co jego solidność – lepsze są kartony mniejsze, gdyż firmie transportowej będzie łatwiej je ułożyć w ciężarówce (pamiętaj, że na ogół większe kartony pakowane są na dnie, co w przypadku szkła jest kiepskim rozwiązaniem). Druga kwestia – mniejsze kartony łatwiej się przenosi. Po co utrudniać życie sobie i innym.

Technika pakowania

Układając przedmioty w kartonie pamiętaj o zasadzie: największe i najcięższe na spodzie, najmniejsze i delikatne – nie wierzchu. Zanim jednak je zaczniesz wkładać – wyłóż dno kilkoma warstwami gazet bądź materiałów. Każdy przedmiot dokładnie owiń gazetą lub jeszcze lepiej – folią bąbelkową. Po owinięciu zabezpiecz jeszcze taśmą. Tak spakowane przedmioty układaj w kartonie, mądrze gospodarując przestrzenią. Najważniejsza zasada to: przedmioty nie mogą się przesuwać, jednocześnie – między przedmiotami muszą być zachowane przerwy. Dlatego wpychaj między nie papier czy materiały, zmniejszając tym samym szanse na potłuczenie. Jeśli pakujesz przedmioty mające pokrywki – cukierniczki, pojemniczki i inne podobne naczynia – zawsze zabezpieczaj elementy osobno.

Oznakowanie kartonów

Ostatnie, ale nie mniej ważne – odpowiednie opisanie kartonu. Zaznacz na kartonie strzałką i napisem gdzie jest góra paczki. Ponadto dodaj napis, że znajdują się w środku rzeczy delikatne. Jakkolwiek firma transportowa zawsze powinna dbać o przedmioty, które przewozi, tak informacja na kartonie zawsze stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Przezorny zawsze ubezpieczony! Pakowanie szkła jest sztuką, na szczęście znając zasady – poradzisz sobie! Udanej przeprowadzki!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.