...

Przeprowadzka to naprawdę ekscytujący moment – nagle, z dnia na dzień, znajdujemy się w zupełnie nowym miejscu i środowisku. Wpadamy w wir zajęć, poznawania nowych sąsiadów, oswajania się z otoczeniem – to wszystko ma w sobie nutkę przyjemną i ekscytującą. Nim jednak trafimy w nowe miejsce, warto zastanowić się co zrobimy ze starym – sprzedaż mieszkania nie zawsze jest najlepszą opcją, choć jako pierwsza przychodzi do głowy.

Wynajem mieszkania

Wielu z nas postanawia wynająć stare mieszkanie. Jest to bardzo korzystna opcja. Pamiętajmy, że rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, a posiadanie mieszkania zawsze jest inwestycją na przyszłość. Jeśli więc nie potrzebujemy pilnie pieniędzy na przeprowadzkę Warszawa i życie w nowym miejscu – zostawmy sobie stare mieszkanie i je wynajmujmy. Ta opcja szczególnie jest korzystna jeśli nadal będziemy mieszkać w tym samym mieście – wtedy możemy nadzorować co się dzieje na naszych starych czterech kątach.

Mieszkania w zależności od upodobań można wynajmować studentom, osobom, które przyjeżdżają do miasta w sprawach biznesowych czy nawet traktować jako hotel czy… pokoje do pracy. Różnych typów wynajmu powierzchni jest wiele – warto poczytać w sieci i wybrać najlepszy.

Wynajem mieszkania ma tę zaletę, że jeśli decydujemy się na przewóz mebli do nowego domu – nie musimy brać ich wszystkich. Zastanówmy się co przyda się nowym lokatorom i czego nam nie będzie szkoda, a zaoszczędzimy na firmie transportowej Warszawa.

Mieszkanie jako biuro

Tak jak wyżej wspomnieliśmy – mieszkania można wynajmować także jako pokoje do pracy. To ciekawa opcja, ponieważ jeszcze nie jest bardzo popularna w Polsce. Zamiast przygotowywać nowym lokatorom miejsce do spania, przygotujmy miejsce do pracy. Coraz więcej osób podróżuje zawodowo z laptopem i z chęcią zatrzyma się w zacisznym pokoju na kilka godzin, zamiast klepać w klawiaturę w ruchliwej kawiarni.

Jeśli sprzedaż, to rozsądna

Oczywiście może się okazać, że pilnie potrzebujemy pieniędzy ze starego mieszkania – wtedy je sprzedajmy. Zastanówmy się jednak dwa razy nim to zrobimy – przeanalizujmy cennik przeprowadzki, uwzględnijmy co chcemy zabrać, a co sprzedać z mieszkaniem, zróbmy dobre zdjęcia i zadbajmy o to, by ogłoszenie o sprzedaży mieszkania wyglądało naprawdę profesjonalnie. Wtedy możemy powalczyć o wyższą stawkę. W kwestii sprzedaży mieszkania nie warto iść na łatwiznę, ponieważ często tracimy kilka procent inwestycji. Ludzie najpierw oglądają zdjęcia w ogłoszeniu, potem mieszkanie – dlatego zadbajmy o to, by je jak najlepiej zaprezentować.

Two columns
Pionowo
Poziomo
Wycena bagażówka
Łącznie
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Twoje zgłoszenie serwisowe zostało zakończone!
Wysłaliśmy informacje o Twojej prośbie na Twój adres e-mail.
Wydany w: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
Payment method: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.title }}: {{ item.value }}
Call Now ButtonZadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.