...

Życie w dużym mieście szczególnie kusi młodych. Wizja przeprowadzki do Warszawy jawi się wielu z nich niczym wygrana na loterii. Czy jednak duże miasta są tak fajne, jak się wydają? A może sprawdza się tu stare polskie powiedzenie: najlepiej tam, gdzie nas nie ma? Jak podjąć decyzję o tym, czy przeprowadzka do Warszawy jest dla nas?

Poznać siebie

Rozważając przeprowadzkę zawsze analizujmy dokładnie wady i zalety tego rozwiązania. Duże miasto kusi – to fakt. Jednak by podjąć właściwą decyzję dotyczącą przeprowadzki, powinniśmy wiedzieć czego oczekujemy od życia i dlaczego właściwie chcemy się przeprowadzić. Na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że znamy siebie, gdy jednak zaczynamy głębiej analizować swoje potrzeby odkrywamy jak wiele rzeczy jest niedoprecyzowanych, na jak wiele kwestii nie wiemy co powiedzieć.

Zalety przeprowadzki do dużego miasta

Przeprowadzka do Warszawy wiąże się z całkowitą zmianą środowiska, szczególnie, jeśli dotychczas mieszkaliśmy w małej miejscowości czy wręcz na wsi. Duże miasto daje nam ogrom możliwości. W dużym mieście o wiele lepszy jest dostęp do kultury, co ucieszy wszystkich tych, którzy tęsknią za wyjściami do teatru, kina, opery, na koncert czy do galerii sztuki. Ponadto często w dużych miastach o wiele łatwiej o pracę, szczególnie w sektorach, które w mniejszych miejscowościach są niepopularne. Jeśli ktoś marzy o zatrudnieniu w znanej branży IT, w dużej firmie przeprowadzkowej czy po prostu ktoś pragnie pracy w biurze, w której ciągle się dzieje i przebywa się wśród ludzi – duże miasto wygrywa.

Wady przeprowadzki do dużego miasta

Niestety, jak wszystko w życiu, tak i przeprowadzka do dużego miasta może mieć swoje wady. Podstawową są na pewno koszty utrzymania, wynikające z dużo wyższego czynszu czy wyższych cen w sklepach. Na szczęście tę niedogodność odrobinę niweluje fakt, że zarobki w większym mieście są – po prostu – większe.

Inną istotną wadą przeprowadzki są korki, z których duże miasta słyną. Niejednokrotnie jest tak, że osoby mieszkające w miasteczkach przyległych do dużego miasta potrzebują na dotarcie do celu dokładnie tyle samo czasu co osoby mieszkające bezpośrednio w danym mieście. Jeśli chcemy poruszać się swoim własnym samochodem – liczmy się z tym, że będziemy spędzać godziny w korkach. Z drugiej strony w dużym mieście mamy łatwy dostęp do miejskiej komunikacji, którą przemieszczanie się zwykle nie zajmuje aż tyle czasu.

Przeprowadzka – czy warto?

Jak widać przeprowadzka do dużego miasta ma swoje wady i zalety. By podjąć decyzję czy chcemy zmienić miejsce zamieszkania musimy spojrzeć wgłąb siebie i zrozumieć jakie są nasze oczekiwania, tryb życia i na jakie ustępstwa jesteśmy skłonni iść. Wtedy wybór miasta, w którym chcemy mieszkać, nie będzie taki trudny.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.