...

Pytając: „Z czym kojarzy Ci się przeprowadzka?” zazwyczaj usłyszeć można jedynie negatywne określenia, takie jak stres, zmęczenie czy bałagan. Warto jednak wiedzieć, iż istnieją sposoby na unikanie sytuacji, które przywodzą na myśl jedynie smutne skojarzenia. Dziś przedstawimy Państwu klika praktycznych porad, które stanowią bazę pod przygotowania do przeprowadzki.

Ocena sytuacji

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest ustalenie:

Warto ułatwić sobie sprawę przeliczając ilość rzeczy, jaką mamy w planach przetransportować, na kartony, w które zostaną one zapakowane. Można uznać, iż przeprowadzka mieszkania dwupokojowego zamknie się w przybliżeniu w 20 kartonach o wymiarach 50/35/35 cm. Nawet bez zastosowania tej metody przeliczania, firma transportowa świadcząca dla Państwa usługi przeprowadzki z pewnością dokładnie oceni, jak duży samochód będzie potrzebny oraz ilu ludzi należy wziąć do pomocy przy noszeniu Państwa dobytku.

Pakowanie – w poszukiwaniu idealnej strategii

Najlepiej już kilka miesięcy przed przeprowadzką zacząć gromadzić kartony, folie czy papiery, które wykorzystamy przy pakowaniu. Takie dodatkowe zabezpieczenie naszych rzeczy pozwoli na zachowanie ich idealnego stanu i zmniejszy ryzyko uszkodzenia do minimum.  Warto, zatem w momencie pakowania zabezpieczyć takie towary jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana. Nie wolno nam zapomnieć także o rozmrożeniu lodówki i wyjęciu z niej wszystkich półek czy pojemników. Natomiast rzeczy w kartonach należy układać z umiarem, jeśli będą zbyt ciężkie, to karton może zwyczajnie się rozlecieć. Meble warto zabezpieczyć poprzez zakluczenie wszystkich szuflad, jeśli nie mamy takiej możliwości, należy je zakleić.

Wybór zleceniobiorcy, czyli jaką firmę wybrać?

Każdy klient zasługuje na szacunek. Jeśli firma po kontakcie telefonicznym nakazuje „spojrzeć sobie na stronę” w celu uściślenia tego, co jest w stanie przetransportować – zapomnijmy o niej. Kontakt telefoniczny jest ważny, pozwala dopracować wszystko w szczegółach. Rzetelna firma poinformuje nas, co i jak zabezpieczyć, wypyta, co chcielibyśmy przewieźć, zaproponuje rozwiązania, jakie stosuje. Warto zaznaczyć, czy chcemy, aby przeprowadzka opierała się jedynie na przewozie towaru, czy potrzebna będzie również pomoc w załadunku i rozładunku.

Powyższe ustalenia pozwolą firmie ocenić w przybliżeniu, ile kosztować będzie świadczona usługa. Ponadto przedsiębiorstwo powinno również przedstawić formy działania, dostępność ewentualnych pakietów oraz czynności, jakie w sobie zawierają. Rzetelna firma zwróci również uwagę na to, co wchodzi w koszty i jak są one liczone. Stosowana może być, bowiem stawka godzinowa bądź kilometrowa.

Wybierając firmę do przeprowadzki zwróć uwagę na to, w jakich godzinach jest otwarta. Niewiele przedsiębiorstw pracuje „od rana do nocy”, ale na rynku prosperuje kilka podmiotów świadczących usługi nawet całodobowo.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Ci odnaleźć się w tak trudnym przedsięwzięciu, jakim jest opracowanie planu przeprowadzki. Pamiętaj jednak, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.