Wszystko kiedyś się kończy – także przygotowania do przeprowadzki. Dziś prezentujemy ostatnią część cyklu „Przeprowadzka od A do Z” mającą jedno zadanie – przygotować do tego, by przeprowadzka przebiegła szybko i bezpiecznie, a żadna z ważnych spraw nie została pominięta. Dziś zaczynamy od literki P jak… pakowanie!

Pakowanie mienia

Pakując przedmioty do przeprowadzki pamiętajmy o wyborze odpowiednich kartonów, materiałów pakowniczych, zabezpieczeniu kartonów taśmą i oznaczeniach, dzięki którym będziemy wiedzieli co znajduje się w której paczce. Koniecznie też zaznaczmy gdzie jest góra kartonów ze szkłem oraz w których znajdują się delikatne przedmioty wymagające specjalnej uwagi. A najlepiej – skorzystajmy z usługi profesjonalnego pakowania mienia.

Rozpakowywanie mienia

Przeprowadzka to nie tylko pakowanie – w nowym mieszkaniu trzeba przecież wszystko rozpakować! Dlatego tak ważne jest oznaczenie kartonów. Wiedząc gdzie mamy ubrania, gdzie środki higieniczne, a gdzie świąteczną zastawę (wyciąganą z szafy raz na rok) – możemy śmiało rozłożyć proces rozpakowywania na kilka dni. Najpotrzebniejsze rzeczy mamy oznaczone i łatwo do nich dotrzemy!

Stos rupieci

Pisaliśmy już o tym w innym artykule, ale przypominamy raz jeszcze – przygotowując się do przeprowadzki w Warszawie, nie pakujmy wszystkiego. To świetna okazja by pozbyć się stosu rupieci – sprzedać na aukcji internetowej, oddać potrzebującym czy po prostu wyrzucić.

Transport – koszt

Wybierając firmę transportową nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale nie oszukujmy się – to jeden z głównych elementów decyzyjnych. Tania firma transportowa na pewno będzie się cieszyć większym powodzeniem niż jej droższa konkurencja. Szukając najniższej ceny nie patrzmy tylko na cenę za kilometr, ale także na to jakie usługi dodatkowe są wliczone (np. kartony do pakowania), jaki jest rozmiar samochodu i czy firma oferuje pomoc w załadunku.

Umiar

We wszystkim w życiu trzeba zachować umiar – w procesie przeprowadzki także! Nie dajmy się zwariować – miejmy czas dla bliskich, a także dla siebie. Odpocznijmy gdy czujemy potrzebę, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę – bierzmy się do pracy, gdy czujemy przypływ energii. Rozsądne gospodarowanie czasem oszczędzi nam wiele nerwów.

Wózki i inne graty z piwnicy

Pamiętajmy o tym, że przeprowadzka dotyczy nie tylko mieszkania, ale też piwnicy. Zaskakujące jak wiele osób w trakcie planowania przeprowadzki Warszawa zapomina o zawartości piwnicy. A potem dziwi się: skąd mam tyle rzeczy?!

Zakup nowych sprzętów

Przeprowadzka to także świetna okazja do zmiany wystroju wnętrza. Podsumujmy budżet i zastanówmy się, czy lepiej zapłacić za przeprowadzkę wszystkich mebli, czy część sprzedać, zatrudnić mniejszy samochód i zaoszczędzone pieniądze wydać na nowy wystrój.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80