...

Decyzja podjęta – przenosisz się do nowego domu! Przeprowadzka Warszawa spędza ci sen z powiek, ale jednocześnie jesteś niezwykle podekscytowany – w końcu trafisz do nowego mieszkania, zaczniesz żyć na swoim, zasiedlisz wymarzone lokum! Mieszkanie – wybrane, znajomi – uprzedzeni, decyzja ostateczna – podjęta. Pora więc na ostatnie szlify przed pakowaniem. Oto pierwsza część cyklu: „Przeprowadzka od A do Z” – nasze abecadło pozwoli szybko podsumować, czy wszystko spakowaliśmy, przygotowaliśmy i w końcu – czy możemy zaczynać.

A – angażowanie znajomych

Często w pierwszym odruchu chcemy prosić znajomych o pomoc w przeprowadzce. O ile czasem dodatkowe ręce do pracy się przydają, o tyle przewożenie całego dobytku samochodami przyjaciół jest niepraktyczne i nieekonomiczne. Lepiej znaleźć firmę przeprowadzkową, która zaoferuje nie tylko pomoc w transporcie, ale też pakowanie do kartonów.

B – bagażówka

Czasem nie chcemy przenosić naraz wszystkich rzeczy lub nie mamy ich tak wiele by wynajmować ogromne samochody do transportu mebli. Na przykład przenosimy się do już urządzonego mieszkania lub planujemy żyć na zmianę w starym i nowym. Wtedy warto zainteresować się oferowaną przez wiele firm opcją – bagażówką – zwaną też taksówka bagażowa. Korzystając z tej usługi możemy niskim kosztem przewieźć najpotrzebniejsze przedmioty.

C – czas

Stare porzekadło mówi: czas to pieniądz. Dlatego gospodarujmy nim z głową – umówmy się z firmą w najkorzystniejszym momencie, tak by nikt nie musiał czekać. Wybierzmy czas poza godzinami szczytu, by nie stać w korkach. I w końcu: poświęćmy więcej czasu na znalezienie firmy transportowej, by potem uniknąć rozczarowania i złości wynikającej z opóźnień firmy nieprofesjonalnej.

D – delikatne

Ta rada dotyczy pakowania mienia: jeśli zajmujemy się tym samodzielnie, zadbajmy o to, by rzeczy delikatne (szklane czy kruche) dokładnie zabezpieczyć materiałami, gazetami czy folią bąbelkową. Ponadto opiszmy karton wskazując strzałką gdzie jest jego góra oraz zaznaczmy, że towar w środku wymaga szczególnej ostrożności.

E – elastyczność i pomysłowość

To kolejna cecha na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając firmę bagażową bądź transportową. Jakkolwiek zawsze umawiamy się konkretnie na określoną usługę, tak nie jesteśmy specjalistami. Przedstawiciele firmy powinni umieć nam doradzić, która opcja transportu jest najkorzystniejsza.

Pięć rad już za nami! Kolejna część cyklu „Przeprowadzka od A do Z” już wkrótce na blogu.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.