...

Przeprowadzka zawsze stanowi poważne wyzwanie – zwłaszcza dla osób, które nie posiadają doświadczenia w zmienianiu miejsca zamieszkania i dla których jest to pierwszy kontakt właśnie z nią. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, jeśli podejmujące się jej osoby posiadają dzieci. Jak przygotować się do niej w takiej sytuacji? Jakie kroki należy podjąć, aby stała się ona czymś łatwiejszym zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Jak przygotować się do przeprowadzki z dziećmi?

Choć z jednej strony dzieci z reguły nie należą do wymagających i z łatwością dostosowują się do nowych sytuacji, w których przychodzi im się znajdować, nie powinniśmy zaskakiwać ich nagłą przeprowadzką. Wręcz musimy je odpowiednio do niej nastawić (o tym – w dalszej części wpisu), ale i zorganizować cały proces w taki sposób, by przebiegł „bezboleśnie”. Poniżej przedstawiamy pięć naszych sposobów właśnie na to.

1. Postarajmy się o szybkość przeprowadzania całego procesu

Mimo, że o samej przeprowadzce powinniśmy mówić w domu na długo przed jej dokonaniem, sam proces powinniśmy rozpocząć tuż przed rzeczywistym zamieszkaniem w nowym miejscu. Błędem jest rozwlekanie przeprowadzki w czasie i przewożenie rzeczy „partiami”. Dziecko przyzwyczaja się nie tylko do miejsca, ale i do rzeczy – pozbawiając je dostępu do niektórych możemy popełnić błąd.

Dzieci źle się czują w modelu życia „na tobołkach” – przeprowadzka powinna więc zostać przeprowadzona raz, ale w całości.

2. Zaangażujmy dzieci w pakowanie

Najrozsądniejszym posunięciem jest takie rozplanowanie procesu przygotowującego do przeprowadzki, by znalazło się w nim miejsce dla naszych dzieci. One również czują pewną odpowiedzialność i radość z tego, że mają coś rzeczywiście swojego – o ile oczywiście włożą nieco wysiłku w pozyskanie tego. Powierzmy im zatem pakowanie ich własnych rzeczy, w razie potrzeby asystując im w tym. Sprawi to, że same nie będą się mogły doczekać wypakowywania i układania ich w nowym miejscu (nota bene, to również powinniśmy im umożliwić).

Naturalnie rzecz biorąc dzieciom powierzajmy pakowanie rzeczy, które można bezpiecznie przewieźć w niemal dowolnych warunkach – niezależnie od tego, jak dokładnie będą ułożone.

3. Poczekajmy z przeprowadzką do samego końca

Przeprowadzki podejmijmy się dopiero wtedy, gdy rzeczywiście będziemy mogli zamieszkać w nowym miejscu. Przewożenie wszystkich rzeczy na długo przed właściwą zmianą miejsca zamieszkania wywołuje frustrację – nie tylko u nas, ale i u dzieci. Poza tym wszystkim, wszyscy mogą przez nie być pozbawieni rzeczy, z których na co dzień korzystają. Właśnie dlatego w tym wszystkim liczy się plan i jak najwłaściwiej przygotowany harmonogram.

4. Wybierzmy odpowiedni termin

Najwłaściwszym terminem na przeprowadzkę jest ten, w którym wszyscy domownicy będą mieć kilka dni wolnego. Bardzo poleca się dokonanie przeprowadzki w piątek. Wtedy też będziemy mieli cały weekend na to, by odnaleźć się w nowym miejscu, uporządkować wszystkie przewiezione przedmioty i pomóc dzieciom w urządzaniu ich własnych kącików – niezależnie od tego, czy będą to całe pokoje, czy części pomieszczeń o innym przeznaczeniu.

5. Wybierzmy właściwą firmę

Podstawą w dobrych przygotowaniach do przeprowadzki jest wybór firmy przeprowadzkowej, dzięki której stanie się ona możliwa. Koniecznie postawmy na firmę z doświadczeniem i zadbajmy o to, by zrobić to zawczasu. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli – zgodnie z ustalonym przez nas już wcześniej planem, bez zbędnych zaskoczeń, które mogłyby się okazać stresujące.

przeprowadzki

Jak pozytywnie nastawić dzieci do przeprowadzki?

Choć rodzice często o tym zapominają, dzieci bardzo przywiązują się do miejsca, w którym codziennie przebywają. Właśnie dlatego przeprowadzka (mimo, że każdy techniczny jej aspekt leży na naszej głowie) potrafi być dla nich bardzo trudna, a często wręcz niechciana. Właśnie dlatego warto przygotować je na nią, między innymi przez:

Podsumowanie

Przeprowadzka z dziećmi może być wyzwaniem – zwłaszcza dla osób zalatanych, nieposiadających zbyt wiele czasu na ogarnięcie tak dużej liczby rzeczy znajdujących się na ich głowie. Może, ale nie musi, gdyż jesteśmy w stanie wykorzystać do niej profesjonalistów, którzy zdejmą z naszej głowy wszystkie „techniczne” aspekty przeprowadzki, pozostawiając nam przygotowanie zarówno dziecka, jak i siebie na odnalezienie się w nowym miejscu, a rzeczy koniecznych do przetransportowania – do dotarcia w nie w jednym kawałku.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.