...

Pakowanie, czyli dobrze zorganizowana przeprowadzka

Pakowanie to bez wątpienia czynność najbardziej kłopotliwa i stresująca dla domowników, jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka to przede wszystkim właściwie spakowane i zabezpieczone mienie. Jak się pakować, by uniknąć niepotrzebnego chaosu, stresu i zniszczonego mienia?

Przeprowadzka wielu osobom kojarzy się wyłącznie z chaosem i niepotrzebnym stresem. Samo przewiezienie mienia zwykle zajmuje niewiele czasu, zwłaszcza gdy skorzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, jednak najbardziej czasochłonnym zajęciem jest samo pakowanie dobytku. Dopiero kiedy przychodzi nam spakować wszystkie rzeczy, ze zdziwieniem odkrywamy, jak dużo ich posiadamy. Odkrywamy również, jak dużo rzeczy zbędnych zgromadziliśmy przez lata, dlatego pakowanie przed przeprowadzką warto zacząć od selekcji rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych. To najlepszy moment, by pozbyć się zalegających rzeczy, które już dawno nie nadają się do użytku lub po prostu przestały być nam potrzebne – można je wyrzucić, sprzedać lub oddać.

Przeprowadzka – co przyda się do pakowania?

Do pakowania przydatne będą przede wszystkim grube i wytrzymałe kartony o różnej wielkości. Należy pamiętać, że nie powinny być to kartony stare czy zawilgocone, ponieważ mogą one nie wytrzymać ciężaru pakowanych rzeczy. Do pakowania dobrze jest zgromadzić również woreczki strunowe na drobne akcesoria, gazety lub miękki materiał do zabezpieczania naczyń oraz folię bąbelkową do zabezpieczenia szczególnie wrażliwego dobytku. W kartonach nic nie powinno przemieszczać się luzem – wolne miejsca w kartonach wypełniamy, by uniknąć uszkodzenia mienia. Przydatna będzie także taśma klejąca do zaklejenia kartonów oraz łączenia luźnych elementów jak kable czy drzwiczki mebli, a także pisaki do oznaczania poszczególnych pudeł. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w duże i wytrzymałe worki – np. worki na śmieci, w które można bez obaw spakować rzeczy miękkie, jak pluszaki, pościel czy kurtki. Warto także skorzystać z worków próżniowych, które nie tylko gwarantują kompaktowe pakowanie garderoby, pościeli i ręczników, ale również dobre zabezpieczenie spakowanych rzeczy przed wilgocią i kurzem.

Jak się spakować, by ułatwić sobie przeprowadzkę?

Pakowanie warto zacząć od rzeczy najmniej potrzebnych. W pierwszej kolejności pakujemy zatem zawartość pawlaczy i piwnicy, a także zawartość szaf z ubraniami sezonowymi, biblioteczek z książkami itp. Na samym końcu pakujemy używane do końca sprzęty czy akcesoria łazienkowe.  Wszystko pakujemy szczelnie i z głową – im mniej niepotrzebnych kartonów i paczek, tym lepiej. Każde pudełko czy worek warto dobrze zakleić taśmą i opisać. Wystarczy opis „zabawki – dzieci” lub „książki – salon”, by wiedzieć, gdzie znajdują się poszczególne części naszego dobytku. Tak opisane pudełka nie tylko ułatwią rozpakowywanie, ale również pozwolą na kontrolę dobytku i uniknięcie pogubionych w chaosie rzeczy. To również dobra wskazówka dla pracowników firmy przewozowej – karton z opisem „porcelana” będzie inaczej traktowany niż karton z napisem „pluszaki”. Wystarczy na koniec zrobić listę ze wszystkimi kartonami (np. „pokój dziecięcy – 10 kartonów + 4 worki”), a po przeprowadzce bez problemu sprawdzimy, czy niczego nie brakuje, bez konieczności otwierania poszczególnych opakowań. Warto również zarezerwować karton lub walizkę na rzeczy podręczne – wówczas szybko w nowym domu (i bez potrzeby rozpakowywania wszystkich pudeł jednocześnie) znajdziemy takie rzeczy jak szczoteczki do zębów, papier toaletowy, ładowarkę do telefonu, piżamę, ubranie na zmianę, ręcznik, plaster, herbatę czy podstawowe talerze, kubki i sztućce.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.