...

Przeprowadzka to wielka rewolucja w życiu każdego człowieka. I tak naprawdę bez względu na to, czy w grę wchodzi nowe miejsce zamieszkania 20 – latka, który studiować będzie w innym mieście, czy wyprowadzka do nowego domu z poślubioną żoną, zawsze to ogromna zmiana, na którą należy się przygotować i odpowiednio do niej podejść. W tym artykule skupimy się na przeprowadzce, w odniesieniu do wielkich, generalnych porządków, a więc tego, co w końcu wyrzucić i czego wreszcie się pozbyć.

Po pierwsze – generalne porządki

Nie masz czasu na generalne porządki? Wciąż odkładasz na później przejrzenie garderoby? Zastanawiasz się, co zrobić z trzecią z kolei zastawą? Tak naprawdę teraz jest idealny moment na to, aby zrobić w końcu porządek, nie tylko ze swoim nowym życiem, ale również i ze swoim dobytkiem. Jeszcze zanim ta przeprowadzka nastąpi, dobrze jest systematycznie sprzątać po kolei wszystko to, co się posiada. Może zróbmy właśnie porządek w szafie, przejrzyjmy szafkę z dokumentami, zobaczmy, czy wszystkie naczynia, które są w szafkach kuchennych potrzebujemy. Im lepszy zrobimy porządek, tym łatwiej będzie nam się za jakiś czas przeprowadzić. Idealny moment i doskonała chwila, by wyrzucić zbędne rzeczy i oddać te, które komuś jeszcze się przydadzą.

Po drugie – rzeczy, które można oddać

Na pewno warto skupić się na tym, co może przydać się innym osobom, a co nam samym nie będzie już potrzebne. Taka segregacja pozwoli nam pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i stworzyć dodatkowe miejsce na to, co potrzebne w trakcie samego przewożenia dobytku. Być może sukienki, których już od dawna nie nosiłyśmy będą idealnym prezentem dla naszej siostry? A może niemal nowe buty naszych dzieci przydadzą się komuś potrzebującemu? Tak naprawdę wokół nas jest dużo ludzi, którym wiele z rzeczy, jakie mamy w domach mogą okazać się niezbędne. Nie zostawiajmy niczego, czego nie nosimy i nie używamy. Jeśli jakiś rzeczy nie zakładaliśmy przez ostatni rok, z pewnością już ich nie założymy. Jeśli czegoś nie używaliśmy przez dłuższy czas, na pewno tego nagle używać nie będziemy. Zróbmy porządek, a przekonamy się, ile zbędnych rzeczy znajduje się w tej chwili w naszej przestrzeni.

przeprowadzka

Po trzecie – rzeczy, które nadają się do wyrzucenia

Tutaj należy tej kwestii poświęcić nieco więcej czasu. Większość z nas jest zbieraczami. Nawet, jeśli coś jest zepsute, to nie wyrzucamy tego – bo szkoda. Ale czego szkoda? Rozbitego wazonu, butów z odpadającą podeszwą czy narzędzi, które ledwo trzymają się rękojeści? Nie powinniśmy magazynować rzeczy, które do niczego już się nie nadają, nawet, jeśli mamy do nich sentyment. Wydawać by się mogło, że przecież to tylko mała rzecz, a jednak… Jeśli takich przedmiotów jest wiele, nagle okazuje się, że zajmują one całkiem sporą przestrzeń. I tak tworzy się wszędobylski bałagan, nad którym trudno jest w gruncie rzeczy zapanować. Przed przeprowadzką należy więc wszystkiego się pozbyć. Sprawdźmy, czy wszystkie dokumenty w szufladzie są potrzebne do magazynowania. Z pewnością okaże się zaraz, że zmniejszą one swoją objętość o połowę. Zobaczmy, czy w szafie nie ma rzeczy zniszczonych, których ani my, ani nikt inny już nie założy. Może warto też przejrzeć zabawki dziecka. Bardzo często okazuje się, że w całym tym dziecięcym bałaganie znajdują się rzeczy, które są zniszczone lub zepsute. Po co więc to wszystko trzymać? Im mniej wszystkiego, tym z pewnością lepiej będzie nam w nowym miejscu.

Po czwarte – minimalizm to podstawa

Pamiętajmy, że w przeprowadzce, kluczowe znaczenie ma bez wątpienia dobra organizacja. Oczywiście oprócz kwestii transportu, pakowania rzeczy w kartony i przewożenia wszystkiego w nowe miejsce, minimalizm stanowi podstawę. Nigdy nie będzie lepszego momentu na wyrzucenie rzeczy zbędnych, jak właśnie teraz. W nowym domu czy mieszkaniu nie powinniśmy tworzyć kolejnego gratowiska, ale wziąć ze sobą jedynie to wszystko, co z pewnością nam się przyda, co będzie niezbędne i co wykorzystamy w dalszym życiu. Na bałagan, rozgardiasz i totalny nieład nie mamy czasu, dlatego też zróbmy wszystko, by wejść w nowe życie z totalnym porządkiem i świeżością. Najgorzej zacząć, a potem już wszystko idzie całkiem łatwo…

Jedno jest pewne – czas wyprowadzki to z pewnością najlepsza chwila, aby w końcu pozbyć się wszystkiego, co zagraca naszą przestrzeń. W nowe miejsce powinniśmy udać się z takim dobytkiem, który jesteśmy pewni, że sprawdzi się i będzie nam jeszcze przydatny. Po co brać zepsute narzędzia, buty, których nie nosiliśmy od dziesięciu lat czy ubrania, jakich na pewno nigdy już nie założymy? Nowe miejsce to nowe życie, a więc zróbmy porządek w swojej przestrzeni, wyrzućmy co niepotrzebne i oddajmy to, co komuś może się przydać. Z pewnością z mniejszym ciężarem i odpowiednim dobytkiem, wejście do nowej przestrzeni będzie dużo, dużo, dużo przyjemniejsze.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.