Tanie materiały pakownicze – DIY

Posted on Posted in Brak kategorii

Przygotowując się do przeprowadzki stajemy przed szeregiem zadań. Oprócz znalezienia firmy przeprowadzkowej, ważnym problemem jest także zabezpieczenie przedmiotów na czas transportu. Niektóre firmy transportowe w ramach oferty proponują kartony i materiały pakownicze. Co jednak jeśli wybrana przez nas firma nie ma takiej opcji w ofercie lub jeśli zależy nam na maksymalnym cięciu kosztów? Trzeba działać – dziś krótki poradnik z serii “do it yourself” o tym, które przedmioty codziennego użytku można wykorzystać oraz jak szukać materiałów tam, gdzie nawet się ich nie spodziewamy!

Ręcznik dobry na wszystko

Pakując się do kartonów bardzo często wykorzystujemy kilka z nich tylko po to, by pomieściły ręczniki, zasłonki, stare ścinki materiałowe, obrusy i tak dalej. Warto w tym miejscu dwa razy się zastanowić czy aby na pewno spakowanie ich do kartonów na czas przeprowadzki Warszawa jest najkorzystniejszą opcją.

Jeśli mamy w domu dużo delikatnych przedmiotów, na przykład sen z powiek nam zmywa problem jak zapakować szkło na czas przeprowadzki – wykorzystajmy to co mamy! Ręczniki, koce i inne puszyste tkaniny doskonale się nadają do zabezpieczania delikatnych i kruchych przedmiotów. W ten sposób oszczędzamy podwójnie – miejsce w kartonach oraz pieniądze, które wydalibyśmy na profesjonalne materiały pakownicze.

Folia bąbelkowa – róbmy zapasy!

Każdy wie, że najbardziej praktycznym materiałem służącym do zabezpieczania delikatnych przedmiotów jest folia bąbelkowa. Często tuż przed przeprowadzką w Warszawie zaczynamy szukać folii po sklepach. Wydajemy na nią fortunę, nie myśląc o tym, że gdybyśmy zajęli się tematem przeprowadzki kilka miesięcy wcześniej – zdobycie folii praktycznie nic by nas nie kosztowało.

Jak to możliwe?

To proste! Jeśli otrzymujemy wiele przesyłek listowych – większość kopert wyłożona jest folią. Wystarczy ją usunąć – bardzo łatwo odchodzi od papieru – i przechowywać na potrzeby pakownicze. Często też jeśli kupujemy coś delikatnego w sklepie – świeczniki, lampy, wazony – są one zabezpieczone folią. Nie wyrzucajmy jej bezmyślnie – zachowajmy, a gdy nadejdzie dzień przeprowadzi, problem opakowań będziemy mieć z głowy.

Oryginalne opakowania

Kupując jakiś produkt, przywozimy go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli jest to na przykład pralka lub lodówka – warto zachować elementy z niego. Jeśli nawet nie całe opakowanie, to to, co wyda się nam najpotrzebniejsze, na przykład specjalne klipsy ochraniające ruchome elementy, śrubki czy nakładki. Możemy je potem ponownie wykorzystać – w procesie przeprowadzki Warszawa. Tym samym oszczędzamy kolejne pieniądze, które byśmy wydali, szukając odpowiednich metod zabezpieczających!

Pomysłowość to podstawa

Jak widać nie liczy się majątek, gdy szukamy odpowiedzi na pytanie: jak zabezpieczyć mienie na czas transportu. Liczy się nasza fantazja i pomysłowość. Wtedy materiały do pakowania możemy pozyskać praktycznie za darmo.