Przygotowując się do przeprowadzki stajemy przed szeregiem zadań. Oprócz znalezienia firmy przeprowadzkowej, ważnym problemem jest także zabezpieczenie przedmiotów na czas transportu. Niektóre firmy transportowe w ramach oferty proponują kartony i materiały pakownicze. Co jednak jeśli wybrana przez nas firma nie ma takiej opcji w ofercie lub jeśli zależy nam na maksymalnym cięciu kosztów? Trzeba działać – dziś krótki poradnik z serii „do it yourself” o tym, które przedmioty codziennego użytku można wykorzystać oraz jak szukać materiałów tam, gdzie nawet się ich nie spodziewamy!

Ręcznik dobry na wszystko

Pakując się do kartonów bardzo często wykorzystujemy kilka z nich tylko po to, by pomieściły ręczniki, zasłonki, stare ścinki materiałowe, obrusy i tak dalej. Warto w tym miejscu dwa razy się zastanowić czy aby na pewno spakowanie ich do kartonów na czas przeprowadzki Warszawa jest najkorzystniejszą opcją.

Jeśli mamy w domu dużo delikatnych przedmiotów, na przykład sen z powiek nam zmywa problem jak zapakować szkło na czas przeprowadzki – wykorzystajmy to co mamy! Ręczniki, koce i inne puszyste tkaniny doskonale się nadają do zabezpieczania delikatnych i kruchych przedmiotów. W ten sposób oszczędzamy podwójnie – miejsce w kartonach oraz pieniądze, które wydalibyśmy na profesjonalne materiały pakownicze.

Folia bąbelkowa – róbmy zapasy!

Każdy wie, że najbardziej praktycznym materiałem służącym do zabezpieczania mebli do transportu oraz delikatnych przedmiotów jest folia bąbelkowa. Często tuż przed przeprowadzką w Warszawie zaczynamy szukać folii po sklepach. Wydajemy na nią fortunę, nie myśląc o tym, że gdybyśmy zajęli się tematem przeprowadzki kilka miesięcy wcześniej – zdobycie folii praktycznie nic by nas nie kosztowało.

Jak to możliwe?

To proste! Jeśli otrzymujemy wiele przesyłek listowych – większość kopert wyłożona jest folią. Wystarczy ją usunąć – bardzo łatwo odchodzi od papieru – i przechowywać na potrzeby pakownicze. Często też jeśli kupujemy coś delikatnego w sklepie – świeczniki, lampy, wazony – są one zabezpieczone folią. Nie wyrzucajmy jej bezmyślnie – zachowajmy, a gdy nadejdzie dzień przeprowadzi, problem opakowań będziemy mieć z głowy.

Oryginalne opakowania

Kupując jakiś produkt, przywozimy go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli jest to na przykład pralka lub lodówka – warto zachować elementy z niego. Jeśli nawet nie całe opakowanie, to to, co wyda się nam najpotrzebniejsze, na przykład specjalne klipsy ochraniające ruchome elementy, śrubki czy nakładki. Możemy je potem ponownie wykorzystać – w procesie przeprowadzki Warszawa. Tym samym oszczędzamy kolejne pieniądze, które byśmy wydali, szukając odpowiednich metod zabezpieczających!

Pomysłowość to podstawa

Jak widać nie liczy się majątek, gdy szukamy odpowiedzi na pytanie: jak zabezpieczyć mienie na czas transportu. Liczy się nasza fantazja i pomysłowość. Wtedy materiały do pakowania możemy pozyskać praktycznie za darmo.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80