...

Przeprowadzka często wiąże się z przewozem rzeczy, których transport nie należy do najłatwiejszych. Wspominaliśmy już o zasadach bezpieczeństwa, które należy zachować w przypadku transportu lodówki. Dziś – tekst o tym jak (i dlaczego) przewozić pralkę. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe!

Zabezpieczenie bębna pralki

Podstawą związaną z transportem pralki w trakcie przeprowadzki Warszawa jest odpowiednie zabezpieczenie bębna. W najlepszej sytuacji jesteśmy, jeśli posiadamy wszystkie elementy, którymi pralka w momencie zakupu była fabrycznie zabezpieczona – śrubki i podkładki. Jeśli nie – musimy kombinować na własną rękę. Bęben jest najwrażliwszym elementem w konstrukcji, a jakiekolwiek jego uszkodzenie uczyni pralkę niezdatną do użycia.

Amortyzacja to podstawa – Transport RTV/AGD

Pralka to nie tylko obudowa i bęben – to także skomplikowane mechanizmy, których w żaden sposób nie jesteśmy w stanie wymontować. Pamiętajmy o ich wrażliwości na drgania – szczególnie w czasie transportu. Najlepiej zatem jeśli pralkę na czas transportu zamortyzujemy. Można ułożyć pod nią różnego rodzaju koce, materiały, folię bąbelkową. Im mebel będzie mniej narażony na wstrząsy, tym większe szanse, że nie zostanie uszkodzony.

Ruchome elementy

Jak w przypadku transportu każdego rodzaju sprzętu RTV/AGD, ważne jest by wyjąć wszystkie ruchome elementy. Jeśli nasza pralka posiada na przykład wyciąganą szufladę na proszek – możemy śmiało ją z niej wyjąć i spakować osobno, do kartonu, oczywiście odpowiednio zabezpieczając. Niwelujemy tym samym ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Pozycja pionowa w trakcie transportu RTV/AGD

Last, but not the least – pozycja. Pralkę obowiązkowo przewozimy w pozycji pionowej. Wynika to z tego, że w jej różnych zakamarkach może gromadzić się woda. Ponadto po wypakowaniu nie włączamy jej do prądu przynajmniej przez dobę – zmniejszamy ryzyko zepsucia, bowiem niwelujemy szanse na to, że gdzieś jeszcze woda nie zdążyła odparować. Transport pralki nie jest łatwy, aby zachować pionową pozycję musimy mieć specjalne pasy, którymi ją upniemy w odpowiednim miejscu samochodu. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej – oni wiedzą jak to się robi i mają ku temu niezbędne materiały.

Instrukcja i gotowe

Najważniejsze jednak aby przeczytać instrukcję sprzętu. Ona powinna zawierać wszystkie niezbędne zasady dotyczące transportu.

Udanej przeprowadzki!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.