Przeprowadzka wymaga czasu – to prawda oczywista. Zaczynając od poszukiwania materiałów pakowicznych, pakowania, transportu, a potem w drugą stronę – rozpakowywania czy utylizacji folii i kartonów. Choćbyśmy byli naprawdę zwinni i sprytni – jeden dzień to za mało. Nie każdy może sobie pozwolić na urlop na czas przeprowadzki. Dziś zatem piszemy o usługach, z których warto skorzystać.

Firma transportowa i jej oferta

Jeśli zależy nam na tym, by firma przeprowadzkowa Warszawa wzięła na siebie jak najwięcej z obowiązków, oczywistym raczej jest, że szukając firmy powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale także ofertą. Wiele firm jest skłonnych wykonywać niestandardowe zlecenia, pamiętajmy jednak, że im więcej z naszych oczekiwań jest w standardzie firmy – tym lepiej, bo od początku znamy ceny i szczegóły każdej z interesujących nas opcji.

Usługi dodatkowe w trakcie przeprowadzki

Wybór usług dodatkowych nigdy nie jest łatwy. Zwykle w człowieku walczą ze sobą dwie potrzeby: oszczędzenia pieniędzy i oszczędzenia czasu. W przypadku przeprowadzki w Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście te oczekiwania się nie łączą. Jedno wyklucza drugie. Dlatego warto się zastanowić na ile chcemy powierzyć firmie obowiązki. Usługą, z której na pewno warto skorzystać, jest pakowanie mienia. Odchodzą nam wtedy dwa problemy – firma załatwia materiały pakownicze (zwykle w ramach usługi) oraz wszystkie przedmioty pakuje za nas. Nie musimy się martwić tym, że nie wiemy jak zabezpieczyć pamiątkowe figurki czy porcelanę po babci – profesjonaliści się tym zajmują. Ponadto ważne jest także, by firma sama zapakowała towar do samochodu. Spytajmy też o to, czy skoro pakują, to na miejscu też rozpakowują. Z tej usługi też warto skorzystać, choć pamiętajmy, że i tak będziemy musieli pracownikom firmy powiedzieć co gdzie ma stać, więc czasu tutaj wiele nie oszczędzimy.

A może przeprowadzka w pakiecie?

Zawsze warto pytać o pakiety. Nie pojedyncze usługi, a właśnie kompleksową usługę przeprowadzki, która to zawiera wszystkie niezbędne etapy: pakowanie, transport, rozpakowywanie, a często wychodzi taniej niż gdybyśmy z każdej z tych usług chcieli skorzystać osobno. Hurtem zawsze taniej!

Rozsądnie gospodaruj czasem i pieniędzmi

Jeśli tylko dokładnie sprecyzujesz swoje oczekiwania – najlepiej robiąc listę na kartce i dokładnie o te punkty pytać w trakcie rozmowy z przedstawicielem firmy transportowej. Wtedy mamy pewność, że o żadnej ważnej kwestii nie zapomnimy, a oszczędzony na przeprowadzce czas możemy wykorzystać jak nam tylko fantazja podpowie.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80