...

Każdy z nas w życiu przeprowadza się przynajmniej kilka razy. Najpierw wyprowadzamy się z domu, gdy szczęśliwi idziemy na studia; potem trafiamy do pierwszego własnego mieszkania. Jeśli w życiu się powodzi z czasem wymieniamy je na nowsze, większe, lepsze, a nawet budujemy własny dom. Często ciągniemy za sobą stare meble i przedmioty, nie myśląc o tym, że przeprowadzka jest najlepszą okazją nie tylko do zmiany środowiska, ale też wystroju. Dziś podpowiadamy skąd wziąć meble na nowe mieszkanie. Myślisz – sklep? Zdziwisz się zatem ile jest możliwości!

Transport mebli – czy warto?

Przeprowadzka kosztuje – to fakt. Przewożenie starych mebli na nowe mieszkanie często jest jednym z głównych kosztów. Znalezienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej zajmuje trochę czasu. Na ogół ceny są rozsądne, gdy jednak mebli mamy naprawdę wiele – czasem to, co wydalibyśmy na ich przewiezienie, warto wydać na zakup nowego wyposażenia wnętrz.

Oczywiście część mebli zawsze warto zabrać ze sobą. Nie należy sprzedawać mebli, które są dla nas cenne. Nie zawsze jest to kwestia pieniędzy, czasem sentymentu. Wielu z nas na strychu ma też meble, które choć zniszczone, mają tak piękną formę, że warto je odrestaurować. Pamiętajmy jednak, że antyk i grat to dwie zupełnie różne (a niestety często mylone) kategorie.

Kupujemy nowe meble

Gdy planujemy przeprowadzkę Warszawa i pozbywamy się starych mebli – czy je sprzedajemy, czy zostawiamy na starym mieszkaniu – pierwsze kroki kierujemy do sklepu. To błąd! Owszem, w sklepach można znaleźć przepiękne nowe meble, jednak nim tam zajrzymy, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie czegoś, co jest cenne i oryginalne, a nie drogie i masowo produkowane.

Często sklepy z meblami holenderskimi oferują prawdziwe perełki. Warto odwiedzić kilka, dowiedzieć się kiedy są dostawy i wpadać regularnie. To opłaci – możemy znaleźć naprawdę piękny dębowy stół, zdobioną szafę czy klasyczne i praktycznie nieużywane półki. Często za pół ceny.

Warto także zajrzeć do sklepów internetowych. Skorzystanie z ich usług w trakcie przeprowadzki do dużego miasta jest wyjątkowo korzystne – bywa, że sklepy oferują darmową lub niedrogą wysyłkę i całkowity koszt mebla wychodzi porównywalny z kosztem przewiezienia starych mebli.

Szukamy w sieci

Na koniec – zaglądamy do sieci. W Internecie jest mnóstwo stron z ogłoszeniami. Ludzie często oddają rzeczy za bezcen. Czasem też są zainteresowani wymianą. Przeglądanie ogłoszeń może być męczące, ale efekty – upolowana kanapa za pięćdziesiąt złotych czy designerski dywan – są warte wysiłku.

Nie oszczędzajmy na siłę

Pamiętajmy jednak, że nie należy szukać oszczędności na siłę. Meble, które chcemy ze sobą zabrać, powierzmy koniecznie zaufanie firmie transportowej . Oszczędzając na tej usłudze możemy naprawdę się zdziwić, gdy na przykład przewożona szafa zostanie uszkodzona. Profesjonaliści na błędy sobie nie pozwalają!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.