...

Przygotowania do przeprowadzki to nie przelewki! Wymagają od nas wiele pracy, ale przede wszystkim – wiedzy z dziedzin pakowania. Przeprowadzka wymaga od nas przynajmniej znajomości podstawowych zagadnień dotyczących kartonów, papierów pakowniczych czy folii. Mając tę wiedzę zapewniamy sobie, że przewożone towary dotrą do celu w jednym kawałku. Dziś artykuł poświęcony workom big bag – mniej znanym, a bardzo przydatnym.

Co to są worki big bag?

Worki big bag stosuje się głównie do przechowywania i transportowania materiałów pylących czy granulowanych. Stosowane są one zatem najczęściej w trakcie przewożenia towaru przez duże firmy, szczególnie specjalistyczne. W workach big bag przewozi się pasze dla zwierząt czy materiały niebezpieczne. Worki te cechują się wysoką wytrzymałością – wykonane są z jednego kawałka materiału, zatem uchwytom nie grozi urwanie przy transporcie, a materiał jest na tyle mocny, by udźwignąć od 100 do 2500 kilogramów.

Worki big bag w trakcie przeprowadzki

Choć worki te stosowane są w profesjonalnym transporcie, to niezbyt wysokie ceny (można je znaleźć nawet na aukcjach internetowych za kilka złotych) zachęcają do eksperymentowania z ich wykorzystaniem w trakcie przeprowadzki do innego miasta. Jeśli nie udało się nam opróżnić lodówki do końca – worki big bag mogą pomóc zabezpieczyć niektóre typy żywności. Szczególnie dobrze sprawdzają się przy przewozie rzeczy sypkich, spakujemy więc w nie mąkę, cukier, sól – wszystko to, czego nie wykorzystaliśmy przed przeprowadzką.

Do worków tego typu możemy spakować praktycznie wszystko co pakujemy do zwykłych worków, zyskujemy jednak przy tym pewność, że zapobiegamy uszkodzeniom w trakcie transportu. Drogie materiały, zasłony, firany – wszystko to w workach big bag będzie bezpieczne.

Przeprowadzka to także remont!

Przede wszystkim jednak pamiętajmy o wykorzystaniu worków big bag w trakcie remontu – do tego one często służą. Wpakujmy w nie gruz i zadbajmy o środowisko, oddając go w przeznaczone do tego miejsce. Firmy remontowe często oferują wywiezienie gruzu. Musimy pamiętać, że remont to także odpowiedzialność za środowisko.

To co wybieramy?

Wybór metod pakowania i dostępnych materiałów zależy wyłącznie od naszych upodobań i oczekiwań. Aby jednak móc wybierać – najpierw należy wiedzieć jakie są możliwości. Kartony i folie to nie wszystko, istnieją także materiały do zadań specjalnych. Jednymi z nich są worki big bag. Udanej przeprowadzki!

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.