Istnieje wiele ciekawych tez i założeń dotyczących optymalnego terminu przeprowadzki. Zdania odnośnie optymalnego czasu na wynajęcie bagażówki niejednokrotnie są podzielone i poparte zupełnie odmiennymi argumentami. Zanim jednak stwierdzimy jaki dzień tygodnia, miesiąc czy nawet pora roku zdaje się być najlepszą na przewóz rzeczy przedstawimy kilka bardzo ciekawych w naszej opinii przesądów związanych z tą tematyką.Dzień tygodnia
Podzielmy zatem owe przesądy na grupy, pierwsza z nich odnosić się będzie bezpośrednio do dnia tygodnia, w którym powinno się podjąć realizacji tego niezwykle absorbującego przedsięwzięcia. Z pewnością większa grupa odbiorców będzie zawiedziona informacją, iż piątek został wykluczony z terminarza jako pierwszy. Dlaczego?
Zasłyszana odpowiedź brzmi następująco: „piątek, złego początek”. Stosując się do owej zasady większość osób przełożyłaby zatem przeprowadzkę i zamówiła taxi bagażowe na weekend. Niestety, kolejnym dniem, który nie służy powodzeniu w nowym miejscu zamieszkania jest niedziela. Także i w tym przypadku odpowiedź zdaje się być pochodzenia ludowego brzmi bowiem „Kto w niedzielę dom swój zmienia, ten długiego życia nie ma”.
Tym sposobem odrzuciliśmy dwa względnie przydatne dni, podczas których z pewnością udałoby się przetransportować większość naszego dorobku. Kiedy jednak powinno się podjąć przeprowadzki? Niepopartą wyjaśnieniem odpowiedź stanowi stwierdzenie, iż należy to uczynić w środę lub sobotę.
Miesiąc
Drugą grupę ciekawych przesądów stanowi wybór miesiąca na transport mebli, sprzętów czy niewielkich gabarytowo rzeczy. Otóż zgodnie z wierzeniami najgorszym miesiącem na podjęcie się bądź zlecenie przewozu rzeczy jest listopad. Pogląd ten również nie spotkał się z wyjaśnieniem, założyć można jednak, iż odnosi się do niesprzyjającej aury, która w owym czasie panuje. Na szczęście pozostaje jeszcze jedenaście innych miesięcy do wyboru, co nie sprowadza decyzji do ograniczonego minimum.
Faza księżyca
Trzecią, chyba najciekawszą, grupą dotyczącą zabobonów w kontekście przeprowadzki jest brak możliwości jej podjęcia, gdy danego dnia wystąpi pełnia bądź też księżyc jest w nowiu lub wieje silny wiatr. Niestety, odnosząc się zarówno do tej jak i każdej z powyższych grup przesądów zaplanowanie przeprowadzki musielibyśmy czynić z naprawdę dużym wyprzedzeniem oraz pomocą meteorologa.
Przesądy a rzeczywistość
W świetle przedstawionych wierzeń z pewnością nie bylibyśmy w stanie opracować optymalnego planu przeprowadzki. Analizując jednak tendencje decyzyjne wśród klientów firm transportowych i bagażówek jednoznacznie potwierdzić można, iż najpopularniejszymi miesiącami na podjęcie się tego absorbującego zadania są miesiące letnie. Jest to wynik długości dnia w stosunku do nocy, dłuższa doba zapewnia możliwość działania przez większą ilość czasu. Po przeprowadzce ponadto pozostaje zapas czasu na ułożenie pierwszych rzeczy, pełen rozładunek czy zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli analizie poddane zostałyby tendencje wyboru dnia tygodnia wówczas w kontekście omawianej tematyki z pewnością najpopularniejszymi dniami stały by się kolejno piątek, sobota oraz niedziela. Weekend to idealny czas nie tylko na transport ale również wspomniany wcześniej rozładunek. Przykładowo, mieszkając w stolicy warto wybrać piątek jako dzień zlecenia transportu, bowiem na terenie Warszawy tego dnia, szczególnie w godzinach wieczornych, na ulicach robi się pusto, co zapewni sprawny i bezpieczny przewóz rzeczy, pozostawiając dwa dodatkowe dni zapasu na dowiezienie pozostałości asortymentu.
Warto dokonać świadomego wyboru decydując się na przeprowadzkę. Opracowanie planu działania nie powinno być poprzedzone gromadzeniem informacji o zabobonach i wierzeniach, które w konsekwencji sprowadzają się do wprowadzania utrudnień. Optymalnym momentem na przeprowadzkę jest moment, w którym jest się gotowym do zmiany miejsca zamieszkania, wszelkie inne czynniki nie powinny przesądzać o podjęciu decyzji. Zarówno przewóz mebli, jaki i taxi bagażowe w miastach tj. Warszawa oferowane są w elastycznych godzinach, by dostosować się do potrzeb klientów.