...

Szukając firmy do realizacji naszego zlecenia – czy to transportu mebli biurowych czy kompletnej przeprowadzki – często posiłkujemy się opiniami znalezionymi w Internecie. Współcześnie jest to jedna z najszybszych i najlepszych metod sprawdzania czy danej firmie można zaufać, pod warunkiem, że wiemy na co należy zwracać uwagę. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach nie każdy postępuje uczciwie, a płacenie za pozytywne opinie należy do niepochlebnych, ale niestety częstych, praktyk. Dziś piszemy o tym jak zminimalizować ryzyko złapania się na niewiarygodną opinię o firmie przeprowadzkowej.

Wiele miejsc, wiele opinii

Porównywanie opinii z różnych portali – to jeden z podstawowych sposobów na upewnienie się, czy opinia o firmie przeprowadzkowej w Warszawie jest uczciwa. Niestety, nie istnieje szybsza metoda jak dokładny i dogłębny research – jeśli firma transportowa na wielu portalach ma wysokie noty i wystawiane są one przez różne osoby – łatwo można stwierdzić, że warto skorzystać z ich usług. I w drugą stronę: jeśli opinie na wielu portalach wystawiane przez wiele różnych osób są negatywne – lepiej nie ryzykować.

Rozpoznanie oszusta

Co jednak jeśli nie mamy czasu na wielogodzinne sprawdzanie wyników pod hasłami ” firma przeprowadzkowa opinie ” oraz ” firma transportowa opinie ” (warto bowiem nadmienić, że najlepsze wyniki wyszukiwania uzyskamy sprawdzając kilka haseł)? Wtedy musimy wybrać portal, na którym opinii jest najwięcej oraz który ogólnie rzecz biorąc ma dobrą renomę. Zwykle najlepsze portale wyświetlają się najwyżej w wynikach wyszukiwania, więc nie powinno być z tym problemów.

Sprawdzamy jakość opiniodawcy

Jeśli opinii jest niewiele – warto sprawdzić czy osoba wystawiająca daną opinię o firmie przeprowadzkowej wystawiła też inne opinie. Sprzyjają temu wszystkie portale z opiniami pozwalające użytkownikowi założyć konto. Dzięki temu wiemy, że dane konto nie jest „fake’owe” – czyli nie powstało tylko po to, by wystawić tę jedną opinię. Jeśli tak jest, można się zastanowić na ile opinia jest uczciwa – na ogół osoby dzielące się opiniami w sieci lubią robić to regularnie i mało kto zakłada konto by wystawić jedną, jedyną opinię. Ale uważajmy: czasem klient jest do tego stopnia zadowolony z przeprowadzki, że zakłada konto właśnie w celu pochwalenia tej jednej jedynej firmy. Dlatego o ile wiele opinii zdających się pochodzić z „martwych” kont może budzić podejrzenia, o tyle kilka pojedynczych wśród wielu innych pozytywnych – już nie.

Liczy się styl

Na końcu warto także przyjrzeć się stylowi pisania. Jeśli wszystkie opinie zdają się być pisane przez jedną i tę samą osobę – na przykład mają ten sam styl, powielają te same błędy ortograficzne – lampka ostrzegawcza powinna nam się w głowach zapalić.

Nie popadajmy w paranoję!

Opinie o firmie przeprowadzkowej zawsze warto sprawdzić przed wynajęciem usługi przeprowadzki. Nie należy jednak popadać w skrajności i traktować ich jako jedyny wyznacznik jakości przewoźnika. Pamiętajmy, że ludzie o wiele częściej wchodzą do Internetu by skrytykować niż pochwalić, dlatego czasem mała liczba pozytywów nie musi świadczyć o złej jakości świadczonych usług.

[stm-calc id="6976"]
Zadzwoń Teraz 22 308 00 80 Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.