Nie trzeba być psychologiem, aby móc stwierdzić, że przeprowadzka to dość stresujące wydarzenie w naszym życiu. Wszelkie kwestie formalne muszą być dopięte na ostatni guzik. W zdecydowanej większości przypadków mamy ściśle ograniczony czas, a nie zawsze możemy otrzymać dzień wolny od pracy. W konsekwencji każda wolna chwila przeznaczana jest na tego typu przedsięwzięcie. Od czego powinniśmy rozpocząć przeprowadzkę? W jaki sposób szybko i skutecznie się spakować? Jak pakować się w kartony? Jak spakować książki i gazety do przeprowadzki? W jaki sposób spakować tkaniny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Od czego powinniśmy rozpocząć przeprowadzkę?
Zanim zaczniemy czynności właściwie związane z przeprowadzką, warto wcześniej wykonać kilka mniej oczywistych kroków. Najlepiej zacznijmy od tego, aby uszykować pustą kartkę papieru i długopis. Po co potrzebne są nam te nietypowe przedmioty? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest odpowiednio przygotowany plan. Tylko on jest w stanie zagwarantować nam doskonale zorganizowaną, szybka przeprowadzkę. Należy rozważyć różne podstawowe kwestie, takie jak chociażby ile czasu będziemy potrzebować na to, aby przewieźć wszystkie przedmioty. Nie bez znaczenia jest kwestia tego czy nowe lokum jest już umeblowane. Zastanówmy się, co chcielibyśmy zabrać w nowe miejsce, a jakie akcesoria zostaną wyrzucone. Kiedy odpowiemy sobie na te fundamentalne pytania, możemy przejść do pisania odpowiedniego planu. Uwzględnijmy wszystkie czynniki, łącznie z tym, że zależy nam na stosunkowo krótkim czasie. Dopiero wtedy przejdźmy do czynności właściwych.
W jaki sposób szybko i skutecznie się spakować?
W pierwszej kolejności należy dokładnie przejrzeć swój dobytek. Dzięki temu możemy ustalić, co powinniśmy zabrać ze sobą, a które przedmioty będą dla nas bezużyteczne w nowym lokum. Kiedy mieszkamy stosunkowo długo w jednej lokalizacji, wówczas gromadzimy różnorodne przedmioty. W wielu przypadkach okazują się one całkowicie bezużyteczne, a w nowym mieszkaniu będą się kurzyć przez kolejne kilkanaście lat. W praktyce może okazać się, że nawet połowa przedmiotów, które znajdują się w naszym starym domu, może zostać oddana osobom potrzebującym. Im mniej bagaży, tym lepiej dla nas. Niektóre rzeczy materialne możemy sprzedać za stosunkowo atrakcyjną cenę- warto wziąć to pod uwagę, dzięki temu unikniemy gromadzenia starych gratów.
Jak pakować się w kartony?
Część osób z pewnością zastanawia się, jak pakować przedmioty w kartony. Jeśli zależy nam na przeprowadzeniu dobrze zorganizowanej przeprowadzki, wówczas powinniśmy skupić się na zapełnianiu kartonów kategoriami. Doskonałym przykładem może być chociażby osobne umieszczenie rzeczy szklanych i papierowych. Te pierwsze możemy zabezpieczyć dodatkowo za pośrednictwem folii bąbelkowej. Wolną przestrzeń możemy wypełnić za pomocą makulatury i gazet. Osobno umieszczajmy produkty spożywcze, środki chemiczne, ubrania. Każde pudełko warto podpisać w czytelny i zrozumiały sposób. Jeśli posiadamy pudełka ze szklanymi przedmiotami, wówczas należy zaopatrzyć się w naklejki z napisem „Nie rzucać! Szkło!”. Dzięki temu mamy pewność, że osoby przenoszące dany karton zachowają szczególną ostrożność- nie chcemy bowiem, aby jakiekolwiek przedmioty uległy destrukcji, w końcu są to dla nas dodatkowe koszty.
Jak spakować książki i gazety do przeprowadzki?
Jeśli wydaje Ci się, że pakowanie książek i gazet to łatwa czynność- jesteś w ogromnym błędzie. W zdecydowanej większości przypadków przedmioty te wrzucamy do kartonów. Książki są co prawda foremne i solidne, dlatego ich ułożenie nie jest czymś problematycznym. Łatwo jest jednak wpaść w podstawową pułapkę- nie zapominajmy o tym, że papier wbrew pozorom jest bardzo ciężki. Dlatego też jeśli już chcemy wykorzystać kartony, należy zorganizować te o niewielkich gabarytach. Dzięki temu przenoszenie ich nie jest czymś problematycznym. Każdorazowo książki należy pakować w sposób ostrożny, w konsekwencji nie zniszczymy grzbietów, co może mieć dla nas szczególne znaczenie. Ewentualne szczeliny możemy wypełnić miękkimi materiałami lub starą makulaturą. Kluczem do sukcesu jest suchość kartonów, podobnie jak odpowiednie warunki przewozu. Jeśli zadbamy o te wszystkie kwestie, wówczas mamy pewność, że książki i gazety zostaną przeniesione w sposób bezpieczny.
W jaki sposób spakować tkaniny?
Wiemy już, jak szybko i skutecznie spakować zarówno książki, jak i gazety. Warto teraz zastanowić się, w jaki sposób postępować w przypadku ubrań i innych tkanin. Jednym z najpopularniejszych, jednocześnie najprostszych rozwiązań, jest wykorzystanie worków. Wrzucamy to co trzeba do wnętrza, a następnie całość szczelnie zawiązujemy. Taka metoda nie jest jednak idealna, bowiem może to prowadzić do pogniecenia tekstyliów. Dlatego też alternatywnym rozwiązaniem jest spakowanie ich do kartonu, po wcześniejszym złożeniu.