Transport lodówki – łatwiej niż się wydaje!

Posted on Posted in Brak kategorii

Decyzja podjęta, mieszkanie wybrane, pora zacząć przeprowadzkowe szaleństwo! Spakowanie dobytku życia nigdy nie jest łatwe, ale jeśli czytasz naszego bloga regularnie – wiesz, że na wszystko są sposoby. Znasz też różne typy opakowań. Dzisiejszy artykuł poświęcamy natomiast meblowi, który zawsze w trakcie przeprowadzki sprawia wiele kłopotów – lodówce.

Jak przygotować lodówkę do transportu?

Na pozór przygotowanie lodówki do transportu wydaje się stosunkowo łatwe. Wystarczy ją opróżnić z niezbędnych rzeczy, przede wszystkim z jedzenia. Potem lodówkę rozmrażamy, odłączamy od prądu… i gotowe. W praktyce bywa gorzej.

Co zrobić z niezjedzonym jedzeniem przed przeprowadzką?

Opcja jest jedna – najlepiej je zjeść. Nie zawsze się tak da. Mrożonki możemy spakować w lodówkę turystyczną. Patrzmy też na przydatność produktów do spożycia – te o krótkim terminie zostawmy sobie na przekąski w trakcie przeprowadzki. Resztę pakujmy głębiej. Niestety, nie wszystko da się przetransportować, dlatego najlepiej nie dopuścić do sytuacji, w której w dniu przeprowadzki lodówka jest pełna.

Lodówka – przygotowań do transportu ciąg dalszy

Lodówka w trakcie przeprowadzki Warszawa powinna być solidnie zabezpieczona. Przede wszystkim wyciągamy z niej wszystkie ruchome elementy: szuflady czy półki. Każdy z nich pakujemy osobno. Dopiero tak przygotowaną lodówkę zamykamy i blokujemy jej drzwi. Można zakleić je taśmą czy nawet całą lodówkę owinąć folią stretch . Pamiętajmy o tym, by zabezpieczyć kanty mebla przed zniszczeniem – choćby zwykłym kartonem.

Transportujemy lodówkę!

Dobra firma transportowa Warszawa powinna wiedzieć o tym jak transportować lodówkę. Podstawowa zasada głosi, że lodówka musi być transportowana pionowo. Ponadto powinna zostać przypięta pasami, by w żadnym wypadku się nie przesunęła ani nie przewróciła. Jeśli się niepokoimy, że coś jest nie tak – zajrzyjmy do instrukcji sprzętu. Na pewno zawiera dział taki jak transport lodówki, z którego dowiemy się wszystkiego co niezbędne.

W nowym domu

Gdy już jesteśmy w nowym miejscu pamiętajmy o jednej podstawowej zasadzie – lodówki nie należy podłączać do prądu przez minimum 3 godziny od transportu. Dopiero po tym czasie możemy zdjąć taśmy, ułożyć półki, włożyć szuflady i schować do środka jedzenie. W innym wypadku ryzykujemy uszkodzenie wrażliwego mechanizmu chłodzącego.